Ermeni tasarısını kabul eden ABD mallarını boykot edelim

  • Giriş : 11.10.2007 / 16:58:00

Tüketiciler Birliği adına açıklama yapan Avukat Bülent Deniz, Amerikan mallarını boykot etme çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Deniz, yaptığı yazılı açıklamada, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinin, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarının varlığını kabul ettiğini hatırlattı.

Alınan kararla Ermeni iddiaları üzerinden Türkiye'ye karşı yürütülen çalışmalarda yeni bir noktaya gelindiğini anlatan Deniz, Türkiye'nin tarihi ile haksız şekilde yargılanmak istendiğini dile getirdi.

Deniz, ABD'nin coğrafyamızda yürüttüğü işgal ve zulmün devam ettiğini vurgulayarak, ''sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan'' yasayı kabul etmesinin ardından Fransa'ya uygulanan boykot ile geri adım attırıldığını anımsattı.

Bülent Deniz, ''Alınan son karar üzerine Tüketiciler Birliği olarak halkımızın ortak tepkisinin oluşturulması ve tüketimden gelen gücümüzün harekete geçirilmesi amacıyla bu boykotu yeniden canlandırıyor, ABD'nin simgesi olan kolasını, hamburgerini, sigarasını, para birimini ve hava yolunu kullanmayacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz'' dedi.

Saydığı bu malların tüketilmemesi halinde, ABD ekonomisinin bundan büyük zarar göreceğini savunan Deniz, Türkiye tüketicisinin gerçekleştireceği kararlı boykot ile ABD'ne olan tepkisini ortaya koyacağını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious