Ermenilerden özür dileme sitesi

Ermenilerden özür dileme sitesi.13812
  • Giriş : 17.12.2008 / 12:13:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:16:33

Tarihlerini unutup, hatta hiç öğrenmeyip diaspora rüzgarına girenlerin web sitesi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haberden önce şu cümleleri kurmak zorunda hissediyoruz kendimizi: 1915'te yaşananların ne olup ne olmadığı tarih sayfalarında yer almaktadır. Özür sitesini hazırlayıp imzaya açanlardan şu duyarlılığı da bekliyoruz: System of A Down isimli Ermeni grubunun Eurovision'da Türkiye aleyhine şarkı yapmasını da eleştiren ve SOAD'ı özür dilemeye davet eden bir site hazırlansın... Türkler ve köpekler giremez diye açık açık konser biletlerine not düşüren bu grup ve fanları da Türklerden özür dilemeye davet edilsin... Mustafa Kemal'in bizzat kendi günlüklerinde bulunan 'kesik müslüman kadın başı gördüm' sözünde bahsedilen kesik başlı müslüman kadının bugünkü torunlarında da özür dilenen bir site hazırlansın... Ermenilere karşı duyulan bu hassasiyetin Türk insanına da gösterilmesini istiyoruz...

Prof. Ahmet İnsel, Prof. Baskın Oran, Dr. Cengiz Aktar ve Gazeteci Ali Bayramoğlu'nun öncülüğünde başlatılan ozurdiliyoruz.com kampanyasının imza metninde şöyle deniliyor:

“1915'te Osmanlı Ermenileri'nin maruz kaldığı Büyük Felaket'e duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*