Ermenilerin tehciri, ihanetin bedelidir

Ermenilerin tehciri, ihanetin bedelidir.8864
  • Giriş : 19.12.2008 / 23:15:00
  • Güncelleme : 19.12.2008 / 23:17:17

CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, ''Barzani, elinde bulundurduğu terör örgütü PKK gibi bir silahtan asla vazgeçmez'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Genel Kurulunda, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarının bütçeleri üzerindeki görüşmeler devam ediyor.

CHP Grubu adına söz alan İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, terör örgütüyle mücadeleye değinerek, ''Barzani, elinde bulundurduğu terör örgütü PKK gibi bir silahtan asla vazgeçmez. Kerkük ve Kürdistanın bağımsızlığı için bu silahı elinde bulundurup, PKK'yı araç olarak kullanacaktır'' dedi.

Türkiye'nin Irakla ilişkilerini geliştirmesinde yarar olduğunu ancak bu ilişkilerin sağlam zemine oturtulması gerektiğini savunan Elekdağ, ''Barzani, PKK'yı terör örgütü ilan etmeli, örgütün elebaşlarını Türkiye'ye teslim etmeli, terör kamplarını kapatmalı, PKK'yı silahsızlandırmalı, TSK'nın operasyonlarına müsaade etmelidir. Bunları yapmadıktan sonra Barzani ile görüşme yapılmamalı, eli sıkılmamalıdır. Aksi halde PKK için, Kuzey Irak, bir cephe olarak kullanılmaya devam edilecektir'' diye konuştu.

Elekdağ, ''Türkiye, giderek ağırlaşan Kürtçülük fitnesinden kurtulmalıdır. Kürtçülük fitnesi, Türkiye'nin ayağında bir prangadır'' dedi.

CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, İçişleri Bakanının, polise kimlik soran vatandaşın başına bir şey gelmeyeceğine güvence vermesini istedi.

Yunanistan'da bir kişinin öldürülmesi nedeniyle Bakanın istifa ettiğini anımsatan Baratalı, ''Türkiye'de daha ne kadar kişinin ölmesi gerekiyor ki Bakan istifa etsin?'' diye sordu.

-''KRİZ, TEĞET DEĞİL KİRİŞTİR''-

CHP Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı, barışa, huzura ve kardeşliğe herkesin vurgu yaptığını belirterek, AK Parti'nin yürüttüğü politikalar nedeniyle yolsuzluk ve yoksulluğun huzuru bozduğunu ileri sürdü.

''İş, aş olmazsa bu ülkede barışı, huzuru korumak güçtür'' diyen Akıncı, işsizliğin, insanları Azrail gibi kırıp geçirdiğini ifade etti.

Küresel ekonomik krizin Türkiye'yi teğet geçtiğine ilişkin sözleri eleştiren Akıncı, ''Ben matematik okudum. Hocamı arayıp danıştım. Krizin geometrik tanımını sordum. Hocam 'krizin tanımı teğet değil, kiriştir' dedi. Kiriş, böler, parçalar geçer. Kirişin bir çemberi bölmesi gibi kriz ekmeğimizi bölmeye devam ediyor. Giderek cepler, mutfaklar yanıp kavruluyor'' diye konuştu.

MHP Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu, TSK'nın ertelenmez ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini söyledi.

ABD'deki 1 Eylül saldırısının terör saldırısı kapsamına alındığını anımsatan Çakmakoğlu, ''Türkiye'ye yönelik yapılan terör saldırılarına karşı NATO'nun neler yapmadığını değerlendirmeliyiz, sorgulamalıyız. Dünyada hiçbir ülke, komşularından gelecek tehlikeleri bertaraf etmek için başka ülkelerden izin aldığı görülmemiştir. Terör saldırıları uluslararası meşru müdafaadır'' diye konuştu.

-''TEHCİR, İHANETİN BEDELİDİR''-

MHP Ankara Milletvekili Bekir Aksoy, son günlerde ortaya özür grubu çıktığını belirterek, 1915 yılında yaşananlar hakkında bilgi verdi.

Aksoy, Osmanlı Devletinin 1. Dünya Savaşında 5-6 cephede savaştığı dönemde Ermenilerin Doğu Cephesindeki düşmanla iş birliği yaparak binlerce Müslüman Türkü katlederek Osmanlı'ya ihanet ettiğini kaydetti.

Ermenilerin ihaneti nedeniyle tehcir uygulandığını bildiren Aksoy, ''Tehcir, ihanetin bedelidir. Bize demokrasi dersi verenler, geçmişte yaptıklarına baksın. Asıl özür dilemesi gerekenler, Türkiye'ye ihanet eden işbirlikçi Ermenilerdir'' diye konuştu.

MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir ise polis teşkilatının sorunlarına değindi. Özdemir, diğer memurlardan yüzde 88 fazla çalışan polislerin özlük haklarında iyileştirmeye gidilmesi gerektiğini belirterek, polislerin emeklilik maaşlarına da düzenleme yapılmasını istedi.

Özdemir, 1. sınıf kadrolu emniyet müdürlerinden 800-900'ünün pasif halde görev yaptığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*