Ermenistan Abdullah Gül'ü bekliyor

Ermenistan Abdullah Gül'ü bekliyor.11279
  • Giriş : 23.08.2008 / 16:40:00

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan 2010 Dünya Kupası elemeleri için 6 Eylül'de Erivan'da oynanacak Türkiye-Ermenistan maçına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü beklediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avusturya'nın Der Standard gazetesine özel demeç veren Sarkisyan Gül'ün Erivan'a gelmesinin ikili ilişkileri güçlendireceğini belirtti.

Ön koşulsuz olarak Türkiye ile ilişkilerin geliştirmesinden yana olduklarını kaydeden Ermenistan Cumhurbaşkanı, "İlişkilerin mevcut durumundan kimse yarar görmüyor. Tam tersi iki taraf da bundan zarar görüyor. Artık karşılıklı cepheleşme içinde bulunmamız anlamsız. Bu sorunların çözümüne katkı sağlamıyor." değerlendirmesinde bulundu.

İkili sorunların çözülmesi için zamanın geldiğine değinen Sarkisyan, "Artık çözüm zamanı. Bu yönde atılacak adımlar Türk ve Ermeni halklarının yararına olacak." dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ikili sorunların giderilmesine yönelik yaptığı açıklamaları hatırlatan Sarkisyan, "Türkiye Başbakanı Erdoğan aylar öncesinde yeni diyalog için kapıların açık olduğunu belirtmişti." dedi. İki ülke yönetimlerinin siyasi irade ortaya koymaları durumunda böyle bir diyalogun başlayabileceğine değinen Ermenistan Cumhurbaşkanı, Gül'ün Erivan ziyaretinin bu açıdan önemli olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*