Ermenistan hocasından Türkiye'ye övgü

Ermenistan hocasından Türkiye'ye övgü.19080
  • Giriş : 05.09.2008 / 21:26:00

Ermenistan Milli Takımı Teknik Direktörü Jan Poulsen, "Türkiye büyük bir ülke ve iyi oyunculardan kurulu güçlü bir takım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ermenistan ile Türkiye arasında yarın yapılacak karşılaşma öncesi Hrazdan Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Danimarkalı teknik adam, Türkiye'nin, her ne kadar anahtar oyuncularından yoksun olsa da çok iyi bir takım olduğunu ifade ederek, "Teknik ve fiziki açıdan çok iyiler. Rakip üstünde büyük baskı kuruyorlar. Mental olarak çok iyiler. Bu da son dakikaya kadar maçı götürmelerini sağlıyor" diye konuştu.

Ermenistan takımının başında 6 aydır görevde bulunduğunu ve ekibiyle yaptığı 6 maçta aynı taktiği uyguladığını ifade eden Poulsen, şunları söyledi:

"İlk kez evimizde bir maça çıkıyoruz. Bu bir avantaj ama kolay olmayacak. Futbolcularımdan her zaman iyi Futbol istedim. Maçı kaybedebiliriz ama güzel bir oyun sergilemek istiyoruz. Maçın favorisi Dünya klasmanında 10. sırada bulunan Türkiye. Her şeye rağmen sahaya kazanmak için çıkacağız ama çok zor bir maç olacak."

Danimarkalı teknik adam, maçın sportif yönünün dışında iki ülke politikacıları tarafından siyasi bir yöne çekilmesiyle ilgili olarak, "Fatih Terim'in dediği gibi biz de Futbol oynamak için buradayız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*