Ermenistan maçı Kayseri Kadir Has'ta

Ermenistan maçı Kayseri Kadir Has'ta.16909
  • Giriş : 24.01.2009 / 09:13:00

Erivan'daki, dostluk köprüsünün temellerinin atıldığı ve 2-0 kazandığımız 6 Eylül 2008 tarihindeki maçın rövanşı, 14 Ekim 2009 tarihinde Kayseri Kadir Has Stadı'nda oynanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye, 2010 Dünya Kupası'na katılabilmek için grupta büyük bir mücadele veriyor. Son Avrupa Şampiyonu İspanya ile Belçika, Bosna-Hersek, Estonya ve Ermenistan arasından sıyrılmaya çalışan A Milli Takım'ın grubundaki son maçının 14 Ekim 2009 tarihinde Kayseri Kadir Has Stadı'nda oynanacak.

KADİR HAS STADYUMU'NUN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Erivan'daki bu maçı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sargisyan ile birlikte izlemiş, Türkiye, FIFA tarafından da bu duyarlı girişiminden ötürü, 'Dünya fair-play ödülüne' layık görülmüştü. İnşası bitmek üzere olan Kadir Has Stadı, 1 Nisan 2009 tarihinde oynanacak olan İspanya maçı ile açılmak istenmişti. Ancak, stadın inşaatının bu tarihe kadar yetişememe ihtimali göz önüne alınarak, Türkiye için büyük önem taşıyan karşılaşma, Ali Sami Yen Stadı'na alınmıştı.

Futbol Federasyonu, yine Türkiye için hem sportif, hem de siyasi önemi bulunan Ermenistan milli maçını, Kayseri'de oynama kararı aldı. Türkiye sınırları içinde Ermenistan'la ilk kez karşılaşacağımız maçla ilgili alınan karar, güvenlik gerekçesiyle gizli tutuluyordu.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*