Eroin operasyonunda 2 gözaltı daha

Eroin operasyonunda 2 gözaltı daha.26357
  • Giriş : 07.04.2008 / 13:45:00

Edirne'de ele geçirilen 400 kilogram eroinle ilgili olarak Sakarya'da 2 kişi gözaltına laındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, düzenlenen operasyon sonucu Kapıkule Sınır Kapısı'nda ele geçirilen 400 kilogram eroinle ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Sakarya, Bursa ve Edirne'de yürütülen operasyon kapsamında dün Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkmak üzere olan bir tırda 400 kilogram eroin ele geçirilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma devam ediyor. Eroinin ele geçirildiği tırın sürücüsü C.Y'yi dün gözaltına alan jandarma ekipleri, bugün de uyuşturucu maddenin yurt dışına çıkarılmasını organize ettikleri iddia edilen D.Ç. ve U.Ç'yi yakaladı. Yetkililer, gözaltındaki zanlıların sorgularının devam ettiğini bildirdiler.

Bu arada, jandarma ekiplerinin 9 aylık çalışması sonucu ele geçirilen son ayların en büyük miktardaki uyuşturucunun, Almanya'ya götürülmek istendiği öğrenildi.

Zeytin ihracı adı altında yurt dışına çıkarılmak istenen uyuşturucunun yüklendiği tırın, GPRS (araç takip sistemi) ve internet üzerinden takip edildiği, operasyonun tırın Kapıkule'den yurt dışına çıkmak üzereyken yapıldığı kaydedildi.

Sakarya Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yürüttüğü 9 aylık çalışması sonucu, yurt dışına zeytin ihracatı yaptığı iddia edilen firma takibe alınmıştı. Sakarya, Bursa ve Edirne'de yürütülen operasyon kapsamında Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkmak isteyen C.Y yönetimindeki 34 UJ 4607 plakalı tır çekicisi ile 34 UH 5984 plakalı tır dorsesinde yapılan aramada zeytin paketleri içinde toplam 400 kilogram eroin ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious