Eroine çifte baskın

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Yunuslara rüşvet teklif eden üç kişinin sorgusunun ardından yapılan baskında da 163 kilo eroin ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kartal'da şüphe üzerine durdurulan otomobilde uyuşturucu madde ele geçiren Yunus ekiplerine rüşvet teklif eden üç kişinin sorgulamasının ardından belirlenen adrese baskın yapan polis, 163 kilogram eroin ele geçirdi. Çok gizli yürütülen soruşturma kapsamında polis baskınla ilgili bilgi vermezken, çalışmaların devam ettiği öğrenildi.
Kartal'da suç önleme amacıyla uygulama yapan ve "Yunuslar" olarak bilinen motorize polis ekipleri, durdukları bir otomobilde buldukları 28,7 gram uyuşturucu madde karşılığı teklif edilen 42 bin Euro ve 26 bin 650 YTL'yi kabul etmeyerek yasal işlem başlattı. Polislerin teklif edilen uyuşturucuyu ve paraları kabul etmemesi üzerine yaşanan tartışmanın ardından otomobildekiler, gelen takviye ekiplerinde yardımıyla gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Edinilen bilgiye göre İstanbul Kartal TEM bağlantı noktasında önleme uygulaması sırasında Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yunuslar, şüphe üzerine 34 S 5603 plakala Mercedes E200 marka otomobili durdurarak arama yaptı. Kimlik kontrolü ve arama sırasında yunus ekipleri şahısların üzerinde poşete sarılı halde bir miktar uyuşturucu madde ile bagajda döşeme altına gizlenmiş halde 42 bin Euro ve 26 bin 650 YTL nakit para ile karşılaştı.

Araçta bulunan Hüseyin A. (44), Hasan D. (32) ve Mehmet B. (31), arama yapan polis memurlarından, bulunan para ile uyuşturucuyu alarak kendilerini serbest bırakmalarını istedi. Rüşvet teklifini kabul etmeyen Yunus ekipleri ile otomobilin içindekiler arasında tartışma yaşandı. A., D. ve B., bir süre sonra olay yerine gelen takviye polis ekiplerininde yardımıyla gözaltına alınarak uyuşturucu ve paralarla beraber emniyete götürüldü.

Gözaltına alınan şahısları sorgulayan narkotik timleri, Ümraniye'de belirlenen adrese baskın düzenledi. Burada yapılan aramada da 163 kilogram eroin ele geçirildi. Polis yetkilileri operasyonla ilgili detaylı bilgi vermezken, çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious