Erol Büyükburç'tan Ergenekon yorumu

Erol Büyükburç'tan Ergenekon yorumu.12498
  • Giriş : 25.05.2009 / 20:47:00

Ergenekon soruşturması karşıtı açıklama yapan sanatçı kervanına Erol Büyükburç da katıldı. Bakın Büyükburç soruşturma için ne dedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'nın Alanya İlçesi'ne gelen Erol Büyükburç, ülke gündemini meşgul eden olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Büyükburç, Ergenekon Soruşturması için "Fazla abartıldı" derken, Eurovision'a İngilizce şarkıyla katılmanın ise doğru olduğunu söyledi. Türkiye'de müzik reformu yapmayı düşündüğünü kaydeden Büyükburç, 15 veliaht seçtiğini anlattı.

Türk pop müziğinin duayeni sayılan Erol Büyükburç, iş temasları için yaptığı Akdeniz gezisi kapsamında Alanya'da 2 günlük tatil yaptı. Ergenekon ve Eurovision gibi konulardaki düşüncelerini açıklayan Büyükburç, `Büyük Devrim' adını verdiği projesinden de söz etti.

Büyükburç, uzun bir süredir ülke gündemini meşgul eden ve her gün beraberinde yeni bir tartışmayı getiren Ergenekon soruşturmasının fazla abartıldığını söyledi. Büyükburç, "Ben bu olayı çok üzücü buluyorum, bu safhalara gelmemesi gerekirdi. Bu ülkenin yüzde yüzü bu ülkeyi sever, şunu unutmamak lazım Türk milleti bir bütündür, yenilgiyi sevmez. Bence bu operasyon bu kadar abartılmamalıydı. Güzel insanların hiçbirinin suçlu olarak ifade edilmesi yanlıştı. Türkiye'nin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekiyor" diye konuştu.

EUROVİSİON'DA YAPILAN DOĞRUYDU

Türkiye'nin Eurovision Şarkı Yarışması'ndaki durumu hakkında da düşüncelerini söyleyen Büyükburç, İngilizce şarkı ile yarışılmasının doğru bir karar olduğunu söyledi. Büyükburç şöyle konuştu:

"Bazı kesimler milliyetçi olduğunu ifade ederek Türkçe şarkı ile yarışılmasından yana. Tabii ki bu kabul edilebilir bir düşünce ancak Türkiye olarak Eurovision'da başarı gösterebilmek için bir strateji ortaya koymalıydık. İngilizce şarkı başarı getirecekse şarkı İngilizce olmalı. Bu yarışmada nasıl bir strateji ile sonuç alındığı değil, sonucun ne olduğu önemli. 4'üncülük de büyük bir başarıdır. Hadise'yi kutluyorum."

Türkiye'nin müzik konusunda sıkıntıları olduğuna değinen Erol Büyükburç, `Büyük Devrim' adını verdiği projesinden de söz etti. Türkiye'de bir müzik reformu yapmayı düşündüğünü kaydeden Büyükburç, "15 veliaht seçtim, Türkiye'nin kültürel şahlanması için bu projeyi tasarladım. Soft rock, pop rock ve jazz rock esintilerini kullandık. `Türkümania' çalışmamız da var. 900 türkü seçtik ve bunların arasından yabancıların kulaklarına hoş olan 20 tanesini seçerek çeşitli dillere çevirdik" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*