Erol Evcil hakkında son durum

  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

İş adamı Erol Evcil ile birlikte bazı kişilerin gözaltına alındığı operasyonla ilgili bilgiler netleşiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda, İzmir, Bursa ve Sivas'ta düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda, Erol Evcil ile Hüseyin Kayapalı'nın da aralarında bulunduğu bazı kişiler gözaltına alındı. İzmir'in Foça ilçesi Yeni Foça beldesindeki evinde gözaltına alınan Erol Evcil, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde tutuluyor.
İzmir, Bursa ve Sivas İl kaçakçılık ve organize suçlar şube müdürlükleri ekiplerinin katıldığı operasyonda, Erol Evcil'in ortağı olduğu İzmir'in Aliağa ilçesindeki metal tesisi ile bazı konut ve işyerlerinde arama yapıldı. Fabrikadaki evraklara el konulduğu öğrenildi.

İzmir'deki operasyon kapsamında, Erol Evcil ile bazı kişiler gözaltına alındı.

Bu arada, eş zamanlı yapılan operasyonda, iş adamı Hüseyin Kayapalı ile bazı kişiler ise Bursa'da gözaltına alındı. Aynı operasyonda Sivas'ta da 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Emniyet yetkilileri, operasyonun "kara para"ya yönelik olduğunu belirtti. Erol Evcil'in kısa bir süre sonra Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilerek Bursa'ya gönderileceği belirtildi. Evcil ve beraberinde gözaltına alınan zanlılar halen Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious