Erol Günaydın 'Türkiye'nin en büyük meddahı'

Erol Günaydın 'Türkiye'nin en büyük meddahı'.11718
  • Giriş : 27.04.2008 / 09:41:00

Usta oyuncu Erol Günaydın’ı, Nereden Nereye programında dostları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Programa katılan Zeki Alasya, Günaydın’ın Türkiye’nin en büyük meddahı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kanal 1 ekranlarında Dilara Endican’ın sunduğu ’Nereden Nereye’ programının bu haftaki konuğu Erol Günaydın oldu. Aralarında Zeki Alasya, Füsun-Sevinç Erbulak, Emre Altuğ, Metin Uca gibi bir çok ismin de bulunduğu konuk stüdyoya gelerek sürpriz yaparken, programa katılamayan onlarca kişi de bant yayından usta oyuncuya sevgilerini ilettiler.

Yılların oyuncusu Zeki Alasya, Günaydın için "Bence, ülkemizin gelmiş geçmiş en büyük meddahıdır kendisi. Bir çoğunu tanıyamadık ama yakından tanıyanlardan duyduğumuz ve de izlediğimiz kadarıyla ustamızı; bir büyük meddah yanı da vardır. Ama sahne üstünde ve kamera önünde yani seyircilere karşı yaptığı olayların dışında, özel hayatında yaptıklarını eğer sahneye taşısaydı bugün herhalde Türkiye’de değil bir başka ülkede olurdu. Çok farklı bir yerde olurdu. Ama bizim gönüllerimizde olarak da galiba iyi bir yerde zaten" diye konuştu.

Alasya, tiyatroya başlamasındaki en büyük etkenlerden birisi olarak gördüğü Erol Günaydın ile ilgili geçmişe dayanan çok eski bir anısını da ilk kez anlattı:

"Ben çok şanslıyım. İşin ilk başlama nedenlerimden tutun da birlikte çalıştığım insanlara kadar. Ama bu şanslı adlettiğim konuda galiba en önemli şansım Erol abiyi tanımak. Ben çok şey öğrendim ondan, Altan Erbulak’tan. "Galiba sünnet düğünümde de Karagöz oynatmıştınız. Ben bunu söylemek istemiyordum yaş çıkacak ortaya diye."

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious