Erol Manisalı, ameliyat edildi

Erol Manisalı, ameliyat edildi.8994
  • Giriş : 04.06.2009 / 16:08:00

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan ve cezaevinde rahatsızlanınca hastaneye kaldırılan Prof. Dr. Erol Manisalı, ameliyat edildi. Savcılık Manisalı'nın tahliyesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Prof. Dr. Manisalı'nın asistanı Levent Dölek, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaptığı basın açıklamasında, Prof. Dr. Manisalı'ya ve ailesine destek için hastaneye geldiklerini ifade ederek, ''Hocamız, saat 12.00'de ameliyattan çıktı. Sağlık durumu iyi. Sol göğsündeki kanserli kitle alındı. Bir an evvel sağlığına kavuşmasını diliyoruz'' dedi.

Daha sonra hastane önünde toplanan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) adına konuşan TGB İstanbul Şube Başkanı Adnan Türkkan da ''Hocamızın kanser hastalığına yakalandığını ve hastalığının yaşamını tehdit ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Bugün ameliyata alınan hocamızın tedavisinin tutukluluk koşullarında yapılması, sağlığına kavuşmasını tıbben ve fiilen olanaksız kılmaktadır'' diye konuştu.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Serap Kuruca da Manisalı'nın çok yaşamsal bir ameliyat geçirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Bu soruşturma kapsamında adı geçen nice arkadaşımız hayatını kaybetti. Bir tıp fakültesi mensubu ve hocası olarak stresin, kanser ve benzeri hastalıkları tetiklediği bugün bilim camiasında tartışılmamaktadır. Bugün gelinen noktada, bu stresin çok önemli bir payı olduğunu biliyoruz. Adaletin mutlaka gerçekleşeceğine yürekten inanmak istiyoruz. Bu süreç, tarihe bir kara leke olarak geçmesin. Türk adaleti bu yaşanan acı süreci sonlandırsın. Hepimizin umudu bu yöndedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*