Ersin Faralyalı'ya son görev

Ersin Faralyalı'ya son görev.17249
  • Giriş : 08.07.2008 / 17:20:00

Önceki gün vefat eden eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ersin Faralyalı için, bir dönem yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ersin Faralyalı için, bir dönem yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) bir tören düzenlendi.

Faralyalı'nın İstanbul'dan getirilen naaşı EBSO binası önündeki katafalka yerleştirildi.

Faralyalı'nın oğulları Ahmet ve Serdar Faralyalı ve eşleriyle, kardeşi Hikmet Faralyalı'nın geldiği törene çok sayıda iş adamı katıldı.

Törende konuşan EBSO Meclis Başkanı Ender Yorgancılar, Faralyalı'nın İzmir'in yetiştirdiği en özel insanlar arasında yer aldığını, herkesin sevgisini kazanmayı başardığını belirterek, organize sanayi bölgeleri ve serbest bölgelerin kurulmasında sağladığı katkının kent adına unutulamayacağını ifade etti.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın ise 1966 yılında odada meclis üyeliği görevine başlayan Faralyalı'nın çok başarılı bir kariyerle sırasıyla EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Başkanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevlerini yürüttüğünü söyledi.

Taşkın, Faralyalı'nın güleryüzlü, pozitif enerji yayan, çabuk karar veren yapısıyla çevresindekileri her zaman motive etmeyi başardığına dikkati çekerek bu özellikleriyle kendisinin daima hatırlanacağını dile getirdi.

Faralyalı'nın arkadaşı ve eski EBSO Meclis Başkanı Şinasi Ertan ise uzun yıllardır dost oldukları Faralyalı'nın kimseyle arasının bozuk olduğuna şahit olmadığını söyleyerek, onu çok arayacaklarını ifade etti.

Taziyeler için teşekkür eden Faralyalı'nın kardeşi Hikmet Faralyalı ise Ersin Faralyalı'nın, İzmirli iş adamlarından ''mevcut potansiyellerini birleştirerek bu gücü ortaya koymalarını ve Türkiye ekonomisinde hak ettiği yeri almalarını'' istediğini söyledi.

Törene, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, İZTO Meclis Başkanı Necip Kalkan, İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, eski bakanlardan Rıfat Serdaroğlu, Hasan Denizkurdu, Ekrem Pakdemirli de katıldı.

Törene Faralyalı'nın dünürü iş adamı Aydın Doğan da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*