Ersoy'dan şehitlere saygısızlık

Ersoy'dan şehitlere saygısızlık.12329
  • Giriş : 25.02.2008 / 14:19:00
  • Güncelleme : 25.02.2008 / 14:30:04

Bülent Ersoy, "Oğlumu askere göndermezdim" deyince ortam gerildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mehmetçik Kuzey Irak'ta bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlara devam ederken Popstar Alaturka'da garip diyaloglar yaşandı.

Programda söz alan Bülent Ersoy, harekatla ilgili tartışma yaratacak sözler sarfetti.. Ersoy'un 'Oğlumu askere göndermezdim' açıklaması geceye damgasını vurdu...

ANALAR DOĞURSUN TOPRAĞA VERSİN

"Tamam vatan bölünmez, bilmem ne olmaz ama göz göre göre de bu çocukları bütün analar doğursun, toprağa versinler. Bu mu yani?" diyerek tansiyonu yükselten Bülent Ersoy'un bu sözlerinin izleyicilerin bir kısmından alkış alması şaşkınlık yarattı.

Sözlerini "Bir çocuğun ne demek olduğunu ben sizler gibi bilemem. Ben anne değilim, olamayacağım da. Ama insan olarak o anaların yüreğinin nasıl cayır cayır yandığını ben anlayamam ama anneler anlar" 

Bülent Ersoy'un "başkalarının savaşı için doğurduğum çocuğu toprağa veremem" sözleri programda buz gibi bir hava esmesine neden olurken.

GÜNDEŞ: ANLI ŞANLI YOLLARIM 

Ebru Gündeş, Ersoy'a karşılık olarak "İnşallah Allah bana bir oğul nasip eder de anlı şanlı askere yollarım" derken Ersoy araya girerek "ondan sonra da ölüsünü eline alırsın" dedi. İkili bunun üzerine söz düellosuna girişti.

"Bu devlet için, bu topraklar için, bir kadın olarak ne gerekiyorsa yapabilirim. Benim oğlum da aslan gibi yapar" diye konuşmasını sürdüren Gündeş, "Eğer bunun için kaderde ölüm varsa, alnımıza yazılmış böyle bir şey varsa, onu da yaşayacağız. Bunun için şehitler ölmez, vatan da bölünmez zaten" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

HEP AYNI KLİŞE LAFLAR

Bülent Ersoy bu sözlere "'Şehitler ölmez vatan bölünmez' hep aynı klişe laflar" diye karşılık verince ortam iyice gerildi. Ersoy sözlerini şöyle sonlandırdı: "Hep bunu söylüyoruz zaten. Çocuklar gidiyor, kanlı gözyaşları, cenazeler... Klişeleşmeş laflar..."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious