Ersöz doktora rağmen Silivri'ye yollandı

Ersöz doktora rağmen Silivri'ye yollandı.9624
  • Giriş : 09.02.2009 / 22:25:00

Hastane ameliyat raporu verirken savcılık Ersöz'ü Silivri Cezaevi'ne gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersoz için hastane tam teşekküllü hastanede ameliyat raporu verirken savcılık Ersöz'ü Silivri Cezaevi'ne gönderdi.

Ergenekon operasyonunun 6. dalgası yapılmadan bir gün önce Moskova'ya kaçıp 5.5 ay sonra Ankara'da yakalanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, tutuklandıktan sonra cezaevinde kalbinden rahatsızlanmış ve Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Daha önce kalp krizi geçirdiği belirtilen Ersöz'ün damarlarında yeniden daralma olduğu yapılan anjio sonrası ortaya çıkınca, emekli tuğgeneral yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Aynı zamanda prostat kanseri de olan Levent Ersöz, gözaltına alındığından bu yana 18 kilo zayıflamıştı.

Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi'nde yatan Ersöz'ün ameliyat edilmesine karar verildi. Ancak Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, hastanenin kroner arter hastalığı, hiper tansiyon ve prostat kanseri raporuna rağmen Ersöz'ün önce Silivri Cezaevi'ne nakledilmesini kararlaştırdı. Nakil kararı güvenlik gerekçesiyle alındı. Ersöz, ambulansla akşam saatlerinde Silivri Cezaevi'ne nakledildi.

Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar, sevki durdurmak için elinde dilekçe ile adliye adliye dolaştığını belirterek, "Hasta bir kişinin cezaevine nakledilmesi kötü sonuçlar doğurur" diyerek tepkisini dile getirdi. Dizdar, hastanenin ayrıca prostat ameliyatı ve tedavisi uygundur şeklinde raporunun da bulunduğunu hatırlattı. Ersöz'ün yazışmaların ardından da gerekli görüldüğü taktirde GATA'ya sevkedilmesi bekleniyor.

Haber Türk

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*