Ersöz Paşa'nın Emniyet içinde köstebeği mi var?

Ersöz Paşa'nın Emniyet içinde köstebeği mi var?.11951
  • Giriş : 06.07.2008 / 00:45:00
  • Güncelleme : 06.07.2008 / 00:08:08

Levent Ersöz'e 'operasyon yapılacak, kaç' bilgisini veren Emniyet içindeki köstebek aranıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon kapsamında arananan ve Rusya'da olduğu ortaya çıkan Jandarma İstihbarat eski Komutanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'e 'operasyon yapılacak, kaç' bilgisini veren Emniyet içindeki köstebek aranıyor.

Jandarma İstihbarat Komutanı olduğu dönemde aralarında Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in telefonlarının da yer aldığı asker ve sivil birçok ismi dinlettiği tespit edilen Ersöz'ün kısa bir süre önce kendi telefonlarının da takibe alındığı bilgisine ulaştığı öğrenildi. Ersöz, kendisinin de aralarında bulunduğu 7 kişinin Ankara'da gözaltına alınması için Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Öz'ün yazılı talimat hazırlandığını öğrenince operasyondan bir gün önce, 30 Haziran'da yurt dışına çıktı. Ersöz'e Emniyet içinden bir köstebeğin 'seni de alacaklar kaç' dediği öğrenildi. Emniyet içinde köstebeği ortaya çıkarmak için çalışma başlatıldı.

Emekli General Veli Küçük ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in gözaltına alınmasından sonra emekli orgeneraller Şener Eruygur ile Hurşit Tolon'un araştırma yapmasını istediği Ersöz'ün, eski bağlantılarını kullanarak Emniyet içerisinden bilgi aldığı ve iki paşayı, "Operasyon başladı. Dikkatli olun, alabilirler" diye uyardığı da ortaya çıktı. Emekli Orgeneral Tolon'un gözaltına alınma gerekçesinin yazıldığı tutanakta 'Kaçma ihtimaline karşı' ifadesinin bulunması da Ersöz'ün emekli orgeneralleri önceden uyardığının polis tarafından tespit edildiği yorumuna neden oldu.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious