Ersöz'ün avukatı: "Davayı unuttuk"

Ersöz'ün avukatı:
  • Giriş : 19.01.2009 / 21:08:00

Ersöz'ün avukatı: Davayı unuttuk, müvekkilim önce ameliyat olmalı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün avukatı Gülten Güven, müvekkilinin öncelikle prostat ameliyatı olması gerektiğini bildirdi.

Güven, müvekkilinin sağlık durumuna ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ersöz'ün halen Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tutulduğunu söyledi.

Müvekkilinin gözaltına alınmadan önce prostat rahatsızlığı nedeniyle bazı tahliller yaptırdığını, bu tahlillerde prostat kanseri riskinin bulunduğunun belirtildiğini anlatan Güven, Ersöz'ün Ankara'da gittiği sağlık kuruluşlarından bu raporları almaya çalıştığını anlattı.

Çabuk yayılan prostat kanseri nedeniyle öncelikle müvekkilinin sağlık durumunu düşündüklerini belirten Güven, şunları kaydetti:

''Soruşturma ve davayı unuttuk. Kanser riski bulunan müvekkilimin öncelikle prostat ameliyatı olması gerekir. Ankara'da yaptırdığı tahlilleri alarak, ürologlara göstererek, müvekkilimin kansere yakalanmadan sağlığına kavuşması için gerekli işlemleri yapacağız.

Müvekkilim, ileri sürüldüğü gibi kalp krizi geçirerek, hastaneye kaldırılmadı. Kalp rahatsızlığı var, ama ondan da önemlisi, prostat kanseri riski.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*