Ersun Yanal, düğmeye bastı!

Ersun Yanal, düğmeye bastı!.18843
  • Giriş : 21.11.2007 / 13:31:00

mesaj açık: 'Aynı hedefe kilitlenin, kendinize güvenin. Siz Trabzon'un oyuncularısınız.'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

As-yedek ayırmıyor


Milli arada oyuncularını daha yakından tanıma ve stratejisini ekibine aktarma fırsatı bulan Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Galatasaray sınavı öncesinde tempoyu yükseltti. Kondisyon çalışmalarından sonra yavaş yavaş taktiksel provalara geçen Karadeniz ekibinin hocası, futbolcularını daha önce kullandığı ifadelerle motive etmek için yoğun çaba harcıyor. Her fırsatta Trabzonspor’un büyük bir kulüp olduğunu hatırlatan Yanal, as-yedek ayrımı yapmadan kadrodaki tüm isimlerle yakından ilgileniyor.

‘Daha agresif olun’


Kendilerini ligdeki hiç bir takımdan eksik ya da küçük görmemeleri gerektiği konusu üzerinde duran Bordo-Mavililer’in hocası, “Aynı hedefe kilitlenmenizi ve kendinize güvenmenizi istiyorum. Sizler Trabzonspor’un oyuncularısınız. Büyük takımın futbolcusu gibi mücadele edin, karşılığını zaten alırsınız” mesajlarını veriyor. Çift kale sırasında idmanı sık sık keserek oyuncularından daha agresif ve istekli olmasını talep eden Yanal’ın topla oynama yüzdesini artırmak için de elinden geleni yaptığı gözleniyor.

Yattara büyülüyor


Son haftalarda göze batan gol sorununu gidermek için golcüleri ve bu alana yakın isimlerle ayrı çalışmalar da yapan teknik direktör Ersun Yanal, kale içinse sakatlığı süren Tolga’nın yerine Ahmet’i bir adım önde tutuyor. Diğer taraftan son maçların yıldızı Yattara’nın, antrenmanlardaki performansı ise adeta parmak ısırtıyor. Yanal, Gineli oyuncuyu sık sık alkışlarıyla kutluyor. Bu arada dünkü provayı Başkan Nuri Albayrak ve Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile bazı yöneticiler de izleyip takıma moral verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious