Ersun Yanal, Yattara'yı övdü

Ersun Yanal, Yattara'yı övdü.48189
  • Giriş : 05.04.2008 / 13:55:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Trabzonspor'un ve taraftarların beklentisine cevap verecek bir takımın oluşumu içinde olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yanal, rakibini her zaman kontrol altında tutan ve rakibine karşı üstün oynamaya çalışan bir Trabzonspor oluşturmak zorunda olduklarını belirterek, '' Hem benim oyun anlayışımın hem de Trabzonspor'un ve taraftarın beklentisi bu. Buna cevap verecek bir takımın oluşumu içerisindeyiz. Umuyorum ki bunu önümüzdeki dönem hep birlikte başaracağız'' dedi.

Geçen hafta Paris'e oyuncu izlemeye gittiğini ifade eden Yanal, şöyle konuştu:

''Belirlenen oyuncular birkaç kez daha izlenerek öyle nihai karar verilecek. Tabi ki değişim içerisinde kaç oyuncu alınacak bunu zaman belirler. Ama öncelikle ofansif gücümüzü daha alternatifli bir hale getirmeliyiz. Önümüzdeki yıl için iyi bir takım oluşturmak zorundayız. Bunun için çalışmalar devam ediyor.''

Herkesin kendi geleceğini hazırladığını kaydeden Yanal, ''Bir yerde takımın performansı oyuncuların performansıyla orantılı. Dolayısıyla da herkes bu performansın sonuçlarına katlanacaktır. Trabzonspor da bunu değerlendirecek Futbol kültürüne sahiptir'' diye konuştu.

Gineli oyuncu İbrahima Yattara'nın 5 sezondur Trabzonspor'da forma giydiğini ve önemli bir oyuncu olduğunu ifade eden Yanal, şöyle konuştu:

''Özellikle oyunda liderlik yapıyor. Türk futboluna gelmiş önemli yabancı oyunculardan biri. Yattara, takımda her türlü sembolü ve görevi hak eder. Yattara, çok eski bir oyuncu bu kulüpte. Yattara'nın performansından son derece memnunun. Seyirci onu, o da burayı çok seviyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious