Ersun Yanal destek istedi!

Ersun Yanal destek istedi!.10315
  • Giriş : 05.04.2009 / 22:42:00

Ersun Yanal, kazanabilecekleri bir karşılaşmada puan yitirdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turkcell Süper Lig'de sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile golsüz berabere kalan Trabzonspor'da, teknik direktör Ersun Yanal, kazanabilecekleri bir karşılaşmada puan yitirdiklerini söyledi.

Yanal, ligin son haftalarında gol pozisyonlarını değerlendirmede zorluk çektiklerini belirterek, ''Kazanabileceğimiz bir karşılaşmaydı. Ancak bugün de gol pozisyonlarında aynı şeylerle karşılaştık. Atamadığımız goller sonrası da her dakika bu gerginlik yükseldi'' dedi.

Futbolcuların bu konuda desteğe ihtiyacının bulunduğunu ifade eden Yanal, ''Önümüzde 8 maç var. Bu takım sezon başında olduğu gibi tekrar kazanabilecek bir takımdır. Ben bu takıma güveniyorum'' diye konuştu.

Ligde daha önce gerilerinde olan takımların bugün önlerinde yer aldığını gördüklerini kaydeden Yanal, şöyle devam etti:

''Sezon başındaki hedef ve mücadelenin yine arkasındayız. Hepimiz birlikte bu yolculuğun içindeyiz. Kritik maçlarda daha kötü oynadığımız oyunlar sonrasında kazanmanın neşesini hep beraber yaşadık. Futbol sonuçlarla değerlendirilince hatayı getirecektir. Bizdeki kültür, anlayış sonuçlara göre yorum yapmaktır. Böyle olduğu zaman kısır döngü yakamızı bırakmayacaktır. Kazandığımız maçlardan farklı oyun oynamadığımızı düşünüyorum. Bizim takımımızda kariyerini kabul ettiğimiz oyuncular var. Gol yollarındaki beceresini oldukça gergin olarak son vuruşu yapamamalarına bağlıyorum. Bunların değişeceğine inanıyorum.''

Yanal, bir gazetecinin ''İstifa veya görevi bırakma konusunda bir değerlendirme yaptınız mı?'' biçimindeki sorusuna ise ''Bu sizin aracılığınızla değil, bizim yönetim aracılığıyla oturup konuşacağımız bir konudur. Bu konunun tartışılmaması gerekir ve tartışılmayacak bir konudur. Sizinle en azından kamuoyunda tartışılmayacak bir konudur'' diye yanıt verdi.

Yanal, maskeyle oynayan kaleci Sylva ile ilgili olarak da ''Sylva'nın oynayamayacak bir sakatlığı yoktu. Maskeyle oynamasının problem yaratacak olmaması nedeniyle tercihimizi yine ondan yana kullandık. Oynayan futbolcumuzu kesmek istemedik'' ifadesini kullandı.

Alanzinho ile ilgili sorulara, ''Alanzinho takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Olayı kısa vadeli düşünmemeliyiz. Kariyeri iyi bir oyuncu. Takımımızın sonuçları alamadığı bir noktaya gelmesi, onun da takım içerisindeki performansını etkiliyor. Kazansaydı onun için de olumlu şeyler konuşulacaktı'' cevabını verdi.

Trabzonspor'un şampiyonluk yarışı içerisinde hep olacağını ifade eden Yanal, şunları söyledi:

''Bizim arkamızda hedef olarak bulunanlar önümüze geçti. Bizim ağzımızdan böyle bir şey çıkmadı. Ancak yönetimi ve kadrosuyla şampiyonluğun en güçlü adaylarından biridir. Ancak bu devamlılık sürerse. Oyuncularımız bunu başarabilecek düzeyde. Bu düzeye zarar verecek naralar atmanın anlamı yok. Çıktığımız yolda plan programımızdan çıkmamalıyız. Başarı uzun süreli planlamalarla gelir. Bu konuda anlayış bekliyoruz. İnişler, çıkışlar yaşayacağız. Hepimiz bir halkayız. Bu takım ligin en genç üçüncü takımı. İyi oyuncularımız var. Bu takım zirveyi ve şampiyonluğu alacak bir ekip olacak. Bu yolculuğun bu kadar kolay olmasını kimse beklemesin. Değerli bir takımımızın olduğunu biliyoruz. Bu süreçte onlara yardımcı olalım.''

AVCI'NIN AÇIKLAMALARI

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise ligin üst sırasındaki Trabzonspor ile alt sırasındaki barajı yükselten İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un karşılaştığını belirterek, ''Onlar da son haftalarda ivme kaybettiler, biz de kaybettik. İki takımın da puan veya 3 puana ihtiyacı olduğu müsabakayı, iyi kontrol ettik'' dedi.

Rakibe fazla pozisyon vermediklerini ifade eden Avcı, şöyle konuştu:

''Çünkü, Trabzonspor'un önde çok etkili oyuncular var. 45 ile 60. dakikalar arasında final pasları yapamadık. Girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilseydik buradan 3 puanla ayrılabilirdik. Ama Trabzonspor gibi bu yıl tekrar heyecanını yaşamış, Futbol kültürünün olduğu buradan bir puan ile dönmek bizi son derece sevindiriyor. Trabzonspor'un ligde yarışta olması Türk futbolu adına çok önemlidir. Bundan sonraki haftalarda maçlarımızı tek tek düşüneceğiz. Ligde bu oyun anlayışıyla hak etmediğimiz bir yerde bulunduğumuza inanıyoruz. Bundan sonraki haftalarda zaman lehimize işler diye düşünüyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*