Ersun Yanal futbolcularına güveniyor

Ersun Yanal futbolcularına güveniyor.10652
  • Giriş : 02.11.2008 / 15:20:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, bordo-mavili kulübün, aldığı oyuncuları verimli bir şekilde kullanmak zorunda olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yanal, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yar alan açıklamasında, oyuncularıyla iyi bir iletişim içinde olduklarını belirterek, ''Hem teknik adam hem de onları yöneten biri olarak kendilerinden oldukça memnunum. Onlarla uzun bir maratona çıktık. Tüm oyuncularımıza şans tanıyıp, hepsini kucaklayıp, performanslarını ayarlama zorunluluğumuz, sorumluluğumuz var'' dedi.

Yeni bir takım ortaya çıkarıldığını ifade eden Yanal, ''Bunun maliyetinden, altyapısından, olanaklarından bir şeyleri harcarken her şeyi değiştirmek öyle kolay değil. Bugün Türkiye'nin geldiği noktayı gözden kaçırmayalım. Daha iyi eğitilmiş, dünyayla entegre olmuş teknik adamlarımızın katkısı, oyuncularımızın kalitesi ve kulüplerimizin yönetim şekilleriyle diğer takımlarımızın zirve yarışı yapan ekipleri nasıl zor durumlara düşürdüklerini, onlara nasıl puanlar kaybettirdiklerini görüyoruz'' diye konuştu.

Yanal, kulüplerde yöneticilere, futbolculara, teknik adamlara hatta diğer çalışanlara zaman tanımak gerektiğini kaydederek, şunları söyledi:

''Onlara projelerini gerçekleştirebilecek olanaklar sunulmalı. Dünya bunu yaparken biz niye tersini yapıyoruz, bu anlamsız. Futbol çok ciddi bir endüstri oldu. Bu endüstride takımların bulunduğu yerlere göre rakamlar belirleniyor. Bunu iyi idare etmek zorundasınız. Trabzonspor'un kötü bir takım olduğunu insanlar söylüyordu. Değişmesini istediler. Bu o kadar kolay değil. Haydi bulalım çok ucuz adamları, değiştirelim. Çok oyuncu istedik. Aldıklarımız da oldu, alamadıklarımız da. Ama Trabzonspor bugün aldığı oyuncularını verimli bir şekilde kullanmak zorunda ve kullanıyor da.''

'Eksik var' diye her oyuncuyu alıp bütçeyi gereksiz yere bozmamanın uğraşı içinde olduklarını dile getiren Yanal, ''Yani gelen oyuncu randımanlı olmalı, çalışmalı ve bu takıma katkı sağlamalı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*