Ersun Yanal G.Saray maçını değerlendirdi

Ersun Yanal G.Saray maçını değerlendirdi.11951
  • Giriş : 25.11.2007 / 22:40:00

Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal G.Saray maçını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yanal şunları söyledi:

"Her iki takımın da çok pozisyon üretemediği bir maçtı. Hücum girişimleri için Galatasaray boş alan kovaladı. Çabuk paslarla ileriye çıkmayı düşündüler. Ama biz defansta arkayı iyi kapattık ve pozisyon vermedik. Sadece uzaktan şutlar dışında rakip pozisyon bulmadı. Fakat bizim de pozisyon bulduğumuz söylenemez. İlk yarı sağ kanat ağrılıklı oynadık. İkinci yarıda ise bunu sol kanada da yaydık. Soldan Umut’un bulduğu önemli bir pozisyon da vardı ama bu top dışarı gitti.

Bence maçın hakkı kesinlikle bu değildi! Ama sonuçta Futbol bu. Oyuncuyu karşılamamaktan kaynaklanan bir gol yedik. Biz de gol atabilirdik. Son dakikalarda biz daha önde bir Futbol oynadık. Bir beraberlik de gelebilirdi ve son dakikalarda maçı da çevirebilirdik. Maçın skoru bu olmamalıydı.

Savunmayı takım olarak yapabilme adına iyiydik. Fakat yükü daha iyi paylaşmak gerek. Bazı oyuncular takımın yükünü ortak paylaşmalılar. Bu nedenle şuan bunun sıkıntısını yaşıyoruz.

Haksızlık yapmayalım, bu takım sezon başından beri türlü problemlerle buraya geldi. Şu bir gerçek var ki, Trabzonspor önündeki hedefleri iyi hazırlamalı. Şuanda bunu yapmak için de bir yönetim lazım. Önümüzde de yeni bir seçim var. Bu planları da en kısa sürede yeni yönetimle yapıp çözümleri bulmak gerekiyor.

Trabzonspor hedeflerine uygun bir plan ve gelecek belirlenmelidir. Bunun da tabii ki bir ekonomik boyutu var. Ve kendi gerçeklerini de göz ardı etmemeli. Bu kadro dışında bir arayışa girmek lazım. Ama bunun nasıl yapılacağını da medya aracılılığı ile değil, yönetimle yapmak lazım.

Yattara’nın 15 top kaybı normal. İlk yarıda iyiydi ama ikinci yarıda oyundan düştü. Pas kayıpları arttı ve defansif anlamda da oyuna etkisi olmayınca oyundan aldık. Çünkü defansif oynamayı da düşünmemiz lazımdı."

YEMEK BİLE PLANLA YAPILIR

Bu arada Maraton canlı yayınında Erman Toroğlu’nun, “Ersun Yanal Trabzonspor’a plan yapmaya mı yoksa teknik direktörlük yapmaya mı gitti?” şeklindeki sorusuna tecrübeli teknik direktör, “Bir yere getirmek için plan yapmak lazım. Yemek bile planla yapılır!”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious