Ersun Yanal ile ilgili tartışmalar sürüyor

Ersun Yanal ile ilgili tartışmalar sürüyor.5696
  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Ersun Yanal, Vestel Manisaspor'dan ayrıldı ancak tartışmalar son sürat devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milliyet Gazetesi yazarı Attila Gökçe, Galatasaray ile Ersun Yanal arasında söz kesilip, kesilmediğine değinirken; Sabah Gazetesi yazarı Ahmet Çakar, Vestel Manisa'nın ilk 10 hafta hiç kaybetmediğine ve birden bire düşüşe geçtiğine değinerek, Ersun Yanal ile ilgili yeni soru işaretleri oluşturdu...

Kafa karıştıran sorular

Galatasaray'da olup bitenler her hafta inanılmaz şaşkınlıklar yaratıyor. Adnan Polat şampiyonluk rüyalarını ateşleyedursun, Gerets ve futbolcuları ikincilik üçüncülük hesaplarında bile kimseye güven vermiyor.
Kafa karıştıran sorular da var bu arada...
Örneğin Hasas Şaş'la Erdal Keser arasındaki kavga... Gerets'in yardımcısına sahip çıkarken, Şaş'ı sahipsiz bırakması, onu da tıpkı Song gibi zihninden silip attığı anlamına mı geliyor?
Gerets'in Hakan Şükür'le hiç konuşmaması, Kaptan'ın her başvurusunda "Şimdi hazır değilsin" diyerek başından savması, Ümit Karan'ı yedek kulübelerinin asili olarak kenarda tutması, gelecek yıl yapılması planlanan büyük operasyonun hazırlıkları mıdır ? Bunlar, yönetimin aldığı bazı stratejik kararların başlangıcı anlamına mı gelir ?
Ersun Yanal'la söz kesildiği, Manisasporlu Selçuk İnan ve Hakan Balta'nın ara transferde Galatasaray'a katılması için kararlar alındığı doğru mudur ? Bu kararların uygulanmamasından dolayı Vestel Manisaspor'un zirveden dibe doğru önlenemez biçimde yuvarlandığı dedikoduları düşünülebilir mi?
Adnan Sezgin ile Ersun Yanal'ın son yemek tesadüfünde (!) bu elde patlayan proje üzerine tartıştıkları, Yanal'ın "Hem benimle anlaşıyorsunuz hem de Gerets'le 1 yıl daha çalışıyorsunuz , bu nasıl iş !" diye tepki gösterdiği bir hakikat mıdır ?
Doğrusu bu sorular, her gün bana soruluyor... Bir çok öykü anekdot anlatılıyor.
Yanıtlarını bilmiyorum... Ama herkes gibi ben de merak ediyorum!

HANGİ TESTLERİ UYGULADIN? / Ahmet Çakar - Sabah Gazetesi

Gelelim Ersun Yanal'a... Bir takım düşünün... İlk 10 hafta içinde neredeyse hiç kaybetmiyor. Uzun süre lider oluyor. Ama son 15 hafta maç kazanamıyor. Üstelik oyuncular birer birer anlamsız şekilde sakatlanıyorlar. Acaba Ersun Yanal'ın Manisa'daki spor kompleksinde bulunan laboratuvarlarında bizim bilmediğimiz tıbbi koşulları zorlayan bazı macera arayışları mı var? Çünkü bu olaylardan sonra Ersun Yanal da apar topar Manisa'dan uzaklaşıyor ya da uzaklaştırılıyor.
Şimdi Yanal'a soruyoruz. Manisasporlu oyunculara ne tür tıbbi yaklaşımlar içesindeydin? Hangi testleri uyguladın? Hangi ilaç kombinasyonlarını tatbik ettin? Meduna'nın geçirdiği kalp rahatsızlığı sadece doğuştan gelen bir kalp anomalisi sonucu mu oldu? Yoksa futbolculara farmakolojik katkılarla farklı yüklemeler mi yaptın? Bütün bunların cevaplarını başrol oyuncuları biliyor. Bazı gerçekler belki de hiç ortaya çıkmayacak. Çünkü Türkiye'de birçok olay faili meçhul olarak kalıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious