Ersun Yanal: Önemli galibiyet

Ersun Yanal: Önemli galibiyet.10959
  • Giriş : 24.08.2008 / 22:30:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Ankaraspor karşısında alınan sonuca sevindiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yanal, 2-0'lık galip geldikleri maçın ardından yaptığı değerlendirmede, Trabzonspor'un uzun zamandır yaptığı hazırlıklar sonucu seyircisinin karşısına çıktığı ilk maçta galip gelmesinin önemli olduğunu belirterek, ''Rakibin 10 kişi kalmasından dolayı avantajımızı iyi değerlendirdik ve maçı kazandık. Çok az pozisyon vermemiz iyi tarafımız'' dedi.

Tempolu oynayarak zaman zaman kanat organizasyonlarını yapmayı hedeflediklerini ifade eden Yanal, ''Bunu daha sağlıklı bir sürede, uzun bir sürece yayabilmek Trabzonspor'un hedefidir. İnanılmaz yüksek nem ve sıcakta oynanan maçtan dolayı her iki takımı kutluyorum. Trabzonspor hedefi olan bir takım. Hedefi olan takımın zorlukları vardır. Bunlarla başa çıkmak zorundadır. Zaman zamanda da bunu istenen oyunu oynamadan da gerçekleştirmek zorundadır. Oynamadığı noktalarda da eğer kazanabiliyorsa o zaman hedefine, yoluna devam edecektir'' diye konuştu.

ANKARASPOR CEPHESİ

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise 10 kişi kalan bir takım olarak istekli bir Trabzonspor karşısında oynamanın kolay olmadığını söyledi.
Kocaman, Trabzonspor'un belki de tarihinin en önemli transferlerini yaptığı bir sezonda olduğunu ve uzun bir zamandır şampiyon olamadığını belirterek, ''Sahadaki oyunu düşündüğümüze yakın oldu. Seyircinin de katkısıyla takım üzerindeki baskı arttı'' dedi.

Maç içinde iki şeyi planladıklarını ifade eden Kocaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Fazla alan bırakmamak ve pas trafiğini iyi oluşturmak istedik. Ancak özellikle ilk yarıda pası iyi yapamadık. Bu durum oyunun rengini Trabzonspor lehine çevirdi. Darbeyi ise kırmızı kartla yedik. İstekli bir Trabzonspor karşısında 10 kişi oynamak kolay değildi. İyi direnç gösterdik. 10 kişi kaldığımızda 0-0'lık skor bizim için avantaj sayılabilirdi. Ancak uzaktan atılan bir şutla yediğimiz golle geriye düştük. Gol girişimlerinde de bulunduk, ancak değerlendiremedik. Mücadelelerinden dolayı kendi takımımı, galibiyetinden dolayı Trabzonspor'u, iyi yönetimden dolayı hakemleri kutluyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*