Ersun Yanal umutlu!

Ersun Yanal umutlu!.11962
  • Giriş : 03.08.2008 / 15:33:00

Ersun Yanal Werder Bremen maçı sonrası takımından ve oynanan futboldan ümitli olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Bundesliga'da sürekli zirveye oynayan Werder Bremen karşısında sergilenen mücadele ve elde edilen sonucun takımı ve camiayı pozitif yönde etkilediğini belirterek, futbolcularına teşekkür etti.

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Ersun Yanal, Bundesliga'nın güçlü ekiplerinden Werder Bremen karşısında sergilenen mücadelede ve elde edilen sonucun takım ve camiayı pozitif etkilediğini belirterek, "Oyuncularımızın ve camiamızın buna ihtiyacı vardı. Bu anlamda gösterdikleri mücadele ve anlayış nedeniyle futbolcularıma teşekkür ediyorum" dedi.

Her iki takımın da yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiğine işaret eden Yanal, "Skora bakarak bir güç değerlendirmesi yapmak doğru değil. Bu skor iki takımın da gücünü yansıtmıyor. Ancak futbolcularımızın oynamak istediğimiz oyunu oynama arzuları ve istekleri bizi fazlasıyla sevindirdi. Özellikle müsabakanın ilk devresinde istediğimiz futbolu izlettirdik. İkinci devre ise rakibin üzerimize gelerek oynadığı oyun karşısında Song, Egemen ve bunlara katılan kanat savunmacılarımızla, zaman zaman Serkan'la Selçuk'un bireysel savunma kapasiteleri fazla açık vermemizi engelledi. Ancak böyle durumlarda biraz daha rakibi ceza sahasından uzak tutmayı başarabilmeliyiz. Bu savunma anlayışını tüm takıma yayarak bir bütünlük içerisinde davranmalıyız. Bunun yanı sıra Werder Bremen'in alan savunmasının arasına koşular yaparak net gol fırsatları yakaladık ve bu yolla 2 gol kaydettik. Eğer atamadığımız final paslarını da fırsata dönüştürebilseydik daha fazla gole ulaşabilirdik" diye konuştu.

Werder Bremen karşısında hem rakibi kendi sahasında tutan hem de hücuma giden bir güveni elde ettiklerini belirten Yanal, "Bunu daha da geliştirip güvenli bir oyun disipliniyle uzun süreye yaymalıyız. Neticede oynadığımız bir hazırlık karşılaşmasıydı. Bireysel oyundan takım oyununa dönmemiz anlamında ciddi bir güven elde ettik. Camianın ve yönetimin moralini üst seviyeye çıkarıp güvenilir bir takım olma yolunda önemli bir adım attık. Artık Trabzonspor rakipleri tarafından her zaman önemsenecek ve yenilmesi arzu edilecek bir takım olacak. Bu direnci kırıp galip gelmek zorlu bir devamlılık ister. Bahsettiğimiz anlayıştaki oyuncularımızın bu konunun üstesinden gelip hep kazanan tarafta olmalarını sağlamak için taraftarlarımızın da anlayışlı ve toleranslı davranmaları önemli bir etki olacaktır. Onların desteği ve sabrı başarımız için en önemli anahtardır" ifadelerini kullandı.

Yanal, yönetimin özverili çabasına da dikkat çekerek, "Yönetim kurulumuz da yaptığı özverili çalışma sonrasında bu sonuçları hak ediyor. Galibiyetler geldikçe eminiz yönetimimiz daha şevkle çalışacak ve zirveye oynayacak bir takımın karşısına çıkacak muhtemel engellerle mücadele gücü fazlasıyla artacaktır. Kendilerine takım adına bir kez daha teşekkür ediyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*