Ersun Yanal'dan buruk veda

Ersun Yanal'dan buruk veda.15537
  • Giriş : 28.04.2009 / 14:13:00

Trabzonspor'da istifa eden Ersun Yanal, dün akşam buruk bir şekilde futbolculara veda etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor'da kariyerinin en önemli başarısına imza atıp Turkcell Süper Ligi'nde şampiyonluk kupasını kaldırmak isteyen Teknik Direktör Ersun Yanal, dün akşam buruk bir şekilde futbolculara veda etti.

Turkcell Süper Ligi'nin 29. haftasında alınan Sivasspor mağlubiyeti sonrası eleştiri oklarını üzerine çeken Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, dün akşam Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu ile yaptığı görüşme sonrası görevinden istifa etti.

Sezon başında yaklaşık 81 milyon TL'lik harcama ve 26 yeni transferle kurulan takımla Avrupa kupalarına katılmayı hedefleyen Yanal'ın en büyük hayali ise kariyerine Turkcell Süper Ligi şampiyonluğunu yazdırmaktı. Bu sezon özellikle bazı oyuncularda ısrar etmesi nedeniyle yoğun şekilde eleştirilen Yanal'ın, yerel medya ve taraftarlarla da yıldızı bir türlü barışmadı.

BAŞKAN, YANAL'I ARADI

Sivasspor maçının ardından futbolculara bir gün izin veren Teknik Direktör Ersun Yanal, dün akşam sahada yapılması gereken idmanı son anda salona aldırdı.

İdmanı sahada bilen ve bu nedenle dışarı çıkan futbolcular da, antrenmanın salona alındığını öğrenince büyük şaşkınlık yaşadı. Bu sırada Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu ile toplantı halinde olan Yanal, takımın önünü açmak istediğini söyleyerek istifasını sundu.

İstanbul'da bulunan Başkan Sadri Şener'le görüşen Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu da bu istifayı kabul etti. Başkan Şener de, telefonla görüştüğü Ersun Yanal'a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Daha sonra önce kaptan Hüseyin'e durumu aktaran Yanal, ardından tüm futbolcularla vedalaştı. Yanal'ın vedası sırasında bazı futbolcuların çok duygulandığı ve özel görüşme talebinde bulunduğu öğrenildi.

"KENDİ İPİNİ ÇEKTİ"

Trabzon'da yayın yapan yerel gazeteler de Teknik Direktör Ersun Yanal'ın istifasını manşetlere taşıdı. Karadeniz Gazetesi, "Hedefteki teknik adam görevi bıraktı" ve "Ve Yanal gitti!" başlıklarını atarken, Kuzey Ekspres Gazetesi, "Ve beklenen son" manşetiyle çıktı. Taka Gazetesi, Yanal'ın istifasını, "Kendi ipini çekti" başlığıyla duyururken, İlkhaber Gazetesi, "Yanal devri bitti" ifadesiyle haberi okuyucularına aktardı. Günebakış Gazetesi ise, "Ersun Yanal depremi" başlığıyla haberi verdi.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*