Ersun Yanal'ın ikinci yarı hedefi

Ersun Yanal'ın ikinci yarı hedefi.14352
  • Giriş : 22.01.2009 / 11:04:00

Ersun Yanal, ligde ilk yarıdaki mücadele güçlerini arttırıp rakiplere üstünlük sağlamak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, ligin ikinci devresinde ilk yarıdaki mücadele güçlerini arttırarak devam ettirip rakiplere üstünlük sağlamak amacında olduklarını söyledi. Yanal, transfer olmasa da takımın ligin ilk bölümündeki gücünde olduğunu anlattı.

Yanal, Turkcell Süper Lig'in ikinci yarısına yönelik yaptığı değerlendirmede, takım olarak devre arasında iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirtti. Bu süreçte ikisi özel, ikisi de kupa olmak üzere 4 müsabaka oynadıklarını hatırlatan Yanal, "Bu müsabakalarda gerek oyuncu gerekse de görevlendirme anlamında farklı gözlemlerde bulunduk. Kadromuzda Göksu, Barış, Ceyhun, Giray, Onur, Isaac gibi kazanmak ve faydalanmak istediğimiz oyuncularımız var. Sakatlığı nedeniyle sorun yaşayan Ferhat'ı da bunlara ekleyebiliriz. Ayrıca aramıza ilk defa katılan ve gelecek için umut vadeden Faty Papy'yi de göz ardı etmemeliyiz. İşte geride bıraktığımız hazırlık döneminde bahsettiğimiz bu oyuncularımızın tamamını değerlendirdik. Bu anlamda iyi bir süreç yaşadığımızı düşünüyoruz." dedi.

Bu oyunculardan özellikle Göksu'nun önümüzdeki maçlar ve yıllar için olumlu mesajlar verdiğine değinen Yanal, genç futbolcuyu Trabzonspor'un en önemli misyonlarından biri olan oyuncu üretme politikasının vizyona çıkardığı yeni isim olarak gördüklerini kaydetti.

İkinci yarı öncesi Adnan, Ergin, Buğra, Aziz ve Fatih gibi oyuncularla yolların ayrıldığına da işaret eden Yanal, transfer konusunda şu değerlendirmeyi yaptı:

"Baştan beri oyuncu almak için transfer yapmayacağımızın altını çiziyoruz. Bu görüşümüz yaz döneminde nasılsa, ara dönemde de aynı şekilde devam ediyor. Transferde titiz ve seçici davranıyoruz. Bunun nedeni oluşturduğumuz iskelet kadronun ahengini bozmayacak ve direk katkı yapabilecek isimleri uygun koşullarda bulmak isteyişimizdir. Transfer olmasa da gerçek olan bir şey var ki, takımımız ligin ilk bölümünde bıraktığı güçtedir. Oyuncularımız kendilerinden beklentilerin ne seviyede olduğunun bilinicindedirler. Bu kadro daha çok mücadele ederek ve isteyerek diğer açıkları kapatabilecek bir kadrodur. Ligin ikinci bölümüne kazanmayı daha çok arzulayan, rakipleri zorlayan bir takım olarak başlayacağız. Kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz."

Takımın camianın ilgisine ve desteğine her zaman ihtiyaç duyduğunun altını çizen Yanal, "Bu ilgi ve destek, takımın arzusunu arttırma doğrultusunda hakim beklenti olan başarıyı getirme doğrultusunda önemli bir itici güç olacaktır. Bu nedenle bizler bugüne kadar yaptıklarımızın daha iyisini yapabilmek adına yoğun bir tempoda çalışıyoruz. İlk yarıdaki mücadele gücümüzü arttırarak devam ettirip rakiplerimize üstünlük sağlamak amacındayız." diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*