Ersun Yanal'ın istifa nedeni

Ersun Yanal'ın istifa nedeni.5696
  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Ersun Yanal, oluşan şartların kritik bir karar vermesini gerekli kıldığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tatil edilen Sakaryaspor maçında çıkan olaylar ve üst üste alınan kötü sonuçlar sonrası Vestel Manisaspor ile yollarını ayıran teknik direktör Ersun Yanal, oluşan şartların kritik bir karar vermesini gerekli kıldığını bildirdi.

Ersun Yanal, yaptığı yazılı açıklamada, Vestel Manisaspor'da vizyonu ve hedefleri doğrultusunda göreve başladığını belirterek, şöyle devam etti:

"Amacım kulübüme ve Manisa halkına uzun süre hizmet vermekti. Bu amaçla sorumluluklarım çerçevesinde, gerçekçi bir planlama ve bütünlük içerisinde ilk devreyi lig dördüncüsü olarak tamamladık.

Büyük hedeflerimiz devam ederken ikinci devreyle beraber elimizde olmayan nedenler ve oluşan ortam sonucu arzu etmediğimiz bir duraklama içine girdik. Sporcularımızın arzusu, teknik ekibin şartları yeniden yönetmesiyle beraber ortaya konan stratejik hamlelerimiz durağanlaşan durumumuza oyun açısından biraz hareket getirmiş olsa da yakın gelecek açısından istediğimiz güçlü etkiyi yaratamayacağı düşüncesi, kritik bir karar vermemi gerekli kılmıştır.
Vestel Manisaspor teknik direktörlüğü görevinden ayrılırken, futbola katkısı ve ilgisiyle bizleri onurlandıran Sayın Ahmet Nazif Zorlu'ya, başkanımız sayın Haluk Çubukçu'ya ve yönetim kuruluna, sevgili futbolcularıma ve Manisa halkına desteklediklerinden dolayı teşekkür ediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious