Ersun Yanal'ın maç yorumu

Ersun Yanal'ın maç yorumu.10315
  • Giriş : 29.02.2008 / 23:16:00

Konyaspor-Trabzonspor maçı sonrası Ünal Karaman ve Ersun Yanal 90 dakikayı değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Trabzonspor karşısında üzerlerindeki olumsuz elektriği yok etme noktasında çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Ünal Karaman, maçın ardından yaptığı açıklamada, kendileri için çok stresli bir maç olduğunu, ancak şehrin ve taraftarın desteği, futbolcuların öz güveni sayesinde karşılaşmadan galip ayrıldıklarını söyledi.

Maçta çok zorlandıklarını, ancak hak ettikleri bir galibiyeti aldıklarını ifade eden Karaman, ''Üzerimizdeki olumsuz elektriği yok etme noktasında çok önemli bir galibiyet aldık. Konyaspor bundan sonra artık çok daha iyi olacak. Kadromuzda kaliteli oyuncular var. Taraftarımız bundan sonra daha çok mücadele eden, koşan ve pozisyon üreten bir Konyaspor görecek'' diye konuştu.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise kendileri için ilginç olan bu karşılaşmada, oyunun başında uzaktan atılan bir frikik golüyle mağlup duruma düştüklerini söyledi. Yedikleri golün ardından oyunda kontrolü ele geçirdiklerini ve sahaya iyi yayıldıklarını ifade eden Yanal, şunları kaydetti:

''Golden sonra rakibe pozisyon ve atak şansı vermedik. Uzatmalarla birlikte yaklaşık 86 dakika üstünlüğü sağlayıp pozisyon ürettik. Ancak ele geçirdiğimiz pozisyonlardan yararlanamayınca maçtan mağlup ayrıldık. Oyuncularım 90 dakika boyunca hep kazanma arzusu içindeydiler. Oyuncularımın kazanma arzusunu sahaya dökmesine rağmen maçtan mağlup ayrılması bizi üzdü. Sporun gereği olan tüm aktiviteleri yaptılar, ancak galip gelemedik.''

Yanal, ''hakemi nasıl değerlendirdiği'' yönündeki bir soru üzerine, ''Hakemler de oyuncular gibi hata yapabilir, bazen oyuncuları tanımak gerekir. Gökdeniz de bu oyunculardan birisi. Gökdeniz'in hakemi aldatmaya yönelik bu tür aktiviteler içinde olmayacağını sezmek ve anlamak önemli. Bana göre hakem hata yaptı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious