Ersun Yanal'ın zor seçimleri!

Ersun Yanal'ın zor seçimleri!.13151
  • Giriş : 15.03.2009 / 10:06:00

Ersun Yanal, zorlu Galatasaray sınavı öncesinde hâlâ ilk onbir arıyor, sistem üzerine sistem deniyor. Bilinen tek şey Fırtına´nın işi erken çözmek istediği.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beyinlerini yıkıyor

Fanatik'in haberine göre; Trabzonspor'da teknik heyeti adeta akıl oyunlarıyla yatıp kalkıyor... Son haftalarda iç sahadaki sıkıntıları unutturmak ve büyük maçlardaki silik görüntüsünden kurtulmak isteyen Bordo-Mavililer'de Ersun Yanal taktik üzerine taktik deniyor, ilk 11'ini sürekli değiştiriyor. Takımını basına ve taraftarlara kapatan, futbolcularının adeta beynini yıkayan tecrübeli hocanın farklı sistemleri ekibine benimsettiği, oyun içinde de kurgunun bir anda değişebileceği öğrenildi.

Serkan mı, Tayfun mu?

Neredeyse takımdaki her mevkide Ersun Yanal'ın tercih sıkıntıları var. Sakat ve cezalısı bulunmayan Karadeniz ekibinde savunma hattının sağında belirsizlik hakim. Yanal cezası biten ve form grafiği yüksek olan Serkan Balcı ve Tayfun Cora arasında gidip geliyor. Tayfun'un istikrarı onu ilk 11'e yaklaştırsa da Serkan'ın da özellikle bu tip 'büyük' maçlardaki başarılı performansı, Trabzonspor'un teknik patronunu karar aşamasında bir hayli düşündürüyor.

Alanzinho çok formda

Asıl problem ise orta alanda. Hüseyin'in yeri garanti ama parneri belirsiz. Selçuk'taki düşüşü göz önüne alan Yanal'ın onu kulübeye oturtması ihtimaller arasında. Bu durumda Colman'ın Hüseyin ile birlikte ön liberoda görev yapması, orta alanın soluna ise forma bekleyen Alanzinho'nun geçmesi bekleniyor. Brezilyalı'nın son idmanlardaki üretkenliği ve hücuma katkısının Ersun Yanal'ı çok memnun ettiği öğrenildi. Çift forveti bozmayacak olan Yanal'ın 11'i büyük merak konusu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*