Ertuğrul, Türk futbolunda ki kötü gidişi değerlendirdi

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türk futbolunda, kulüplerdeki kötü gidişin faturasının teknik adamlara kesildiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Söyleşide konuşan Ertuğrul Sağlam, Türk futbolunda kulüplerdeki kötü gidişin ilk sorumlusu olarak hocaların gösterildiğini anlattı. Bunun doğruluğunun tartışılmasının gerektiğini savunan Sağlam, bu durumun Türk futbolunun kanayan yarası haline geldiğini dile getirdi. Bu konuya örnek olarak Rıza Çalımbay’ı gösteren Sağlam, şunları söyledi: ”Rıza Hoca, Beşiktaş’a ilk gittiği dönemde çok iyiydi. İnsanlar kendisinden övgüyle bahsediyordu. ’Rıza Hoca çok iyi antrenördü’ diyenler 2 ay sonra kötü sonuçlar alınınca, ’çok kötü antrenör oldu’ diyebildiler. Bu Türk futbolunun kanayan bir yarasıdır. Çözüm bulunması gereken en önemli konulardan biridir. Kulüplerde kötü gidişte ilk sorumlu tutulan kişiler hocalar oluyor. Bu ne kadar doğru bunu tartışmak gerekiyor. ”

Kayserispor’da çok mutlu ve huzurlu olduğunu ifade eden Sağlam, bu yıl yurt dışından iki kulüpten transfer teklifi aldığını açıkladı. Kayserispor’da yapacaklarının henüz bitmediğini kaydeden Sağlam: ”Çok iyi bir takımımız var. Kulübümüz ekonomik anlamda rahat bir kulüp. Benimde hedeflerim arasında büyük bir takımı çalıştırmak, Milli takımı çalıştırmak var. Bu sene yurt dışından 2 takımdan teklif var. Ancak Kayserispor’da yapacaklarım henüz bitmedi. Bütün dikkatimi bütün motivasyonumu ve bütün enerjimi Kayserispor için harcamak istiyorum. ”diye sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious