Ertuğrul öğretmenin gözyaşları

Ertuğrul öğretmenin gözyaşları .20282
  • Giriş : 24.11.2008 / 16:03:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:34:34

Aslında bir öğretmen için öğretmenlik yapma güç ve imkanına sahip olabilmek başlı başına bir mutluluk sebebi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İnsanın başına öyle şeyler geliyor ki, bu musibet karşısında bütün kötü şartlar ve imkansızlıklar dahi kifayetsizleşiyor. Şimdi, en fedakarane öğretmenliğe niyetlenerek yurt dışına giden, ama sağlığı elvermediği için öğrencilerinden ayrılıp geri dönmek zorunda kalan bir öğretmenle tanışacağız. 29 yaşındaki Ertuğrul öğretmen, sözden çok, göz yaşlarıyla anlattığı bir özlemle giriyor öğretmenler gününe.

Ertuğrul Fesli, arkasına bile bakmadan gidenlerdendi. Öğretmenliğin en fedakarcasına niyetliydi. 2004 yılında Makedonya'daki Yahya Kemal Koleji Gostivar Şubesi'nde, Türkçe öğretmeni olarak göreve başlamıştı. Gittiğinde henüz 24 yaşındaydı.

Sadece 4 yıl kalabildi mesleğinde ve Makedonya'da. Geçirdiği felç yüzünden öğrencilerinden ayrılmak, öğretmenliği bırakmak, niyetlendiği işlerini tamamlayamadan eve dönmek zorunda kaldı.

Vücudun dengesini sağlayan beyincikten 3 defa ameliyat olan Ertuğrul öğretmen, bir türlü eski sağlığına kavuşamadı. Bir kolunu ve bir bacağını kullanamıyor, tebeşir dahi tutamıyor. Bu yüzden 24 Kasım Öğretmenler Gününe büyük bir hüzünle giriyor.

Ümitsiz değil Ertuğrul Öğretmen. Bu günlerde arkadaşlarının ve öğrencilerinin yanında olamamak hüzünlendiriyor genç adamı. Tahta başında olduğu günleri hatırlamak sesini titretiyor, kelimeler boğazında düğümleniyor.

Öğretmenler günü arifesinde payına düşen, sağlığında öğrencilerinin ona hediye ettiği gemiye bakarak avunmak oluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*