Ertuğrul Özkök eleştirenleri 'takıntılı' olmakla suçladı

Ertuğrul Özkök eleştirenleri 'takıntılı' olmakla suçladı.10243
  • Giriş : 07.05.2008 / 12:16:00
  • Güncelleme : 07.05.2008 / 13:22:30

Erdoğan'ın yemeğinde "dedikodu" haberleri geçen Özkök, söylediklerinin doğruluğunu savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan'ın gazetecilerle buluştuğu yemekten "dedikodu" haberleri geçen Ertuğrul Özkök, söylediklerinin doğru olduğunu savundu.

Yemeğe katılanlardan teyit ettirdikten sonra yazdığını hatırlatan Özkök, kendisini eleştirenleri kompleksli ve klinik takıntılı olmakla suçladı.

NTV'de yayınlanan ve Mirgün Cabas ve Ruşen Çakır'ın sunduğu "Yazı İşleri" programına katılan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Özkök Ergenekon soruşturmasına yönelik Hürriyet'in tavrını açıkladı.

Özkök Ergenekon'da yönlendirme haberlere tepkili. Devlet içinde darbe uzantılı bir örgüt varsa sonuna kadar gidilmesi için destek vereceklerini söyledi.

İşte "dedikodu" savunması ve Ergenekon'a dair Özkök'ün görüşleri:

"Yemeğe katılanlara teyit ettirdim ona dayanarak yazdım. Alınacak bir şey yok. Mesut Yılmaz Yüce Divan'a gönderilme gerekçesi neydi? "Kendine yandaş medya yaratmak."

Yılmaz için yaptığımız gazeteciliği şimdi niye yapmayayım. Birand 'içeride konuşulanları yazdık' diyor. Her halde biz birilerinin nasırına bastık.

ALINDILARSA ÖZÜR DİLERİM

Hakaret edilecek bir şey yok. Eğer arkadaşların alınmasına yol açacak bir şey söylediysem özür dilerim. Onları birçoğu benim arkadaşım.

YAZIMA ÖLÇÜSÜZ TEPKİ VERİLDİ

Başbakan beni yemeğe çağırırsaydı ben de yemeğe giderim. Arkadaşlarda gereksiz kompleks sezdim. Başka yazan insanlara ölçüsüz saldırma hakkı yok. Aile içi meseleler de konuşuldu. Onları yazmadım. Dünkü yazıma tepkileri ölçüsüz buluyorum.

MESUT YILMAZ'IN YÜCE DİVAN'A GİDİŞİNİ SORARDIM

Başbakanla münakaşa etmeye gitmezdim. Hasan Cemal oradaydı. Başbakana Mesut Yılmaz'a bunları yaptık diye hatırladırdım. Kamuoyu Mesut Yılmaz'a yaptınız da niye Erdoğan'a yapmıyorsunuz diye sorardı.

1 MAYIS'TA TEPKİ ÖLÇÜSÜZDÜ

Hürriyet'e devlet gazetesi yakıştırmasından gocunmadım. Devlete sahip çıkarım. 1 Mayıs olaylarında ölçüsüz, gereksiz bir hal vardı. Türkiye'ye yakışmadı.

DARBE ÖRGÜTLENMESİ VARSA SONUNA KADAR GİDİLMELİ

Eğer davlet içerisinde darbeleri körükleyecek uzantıları varsa kim olursa olsun sonuna kadar gidilmesi için biz söz veriyoruz.

ERGENEKON'DA YÖNLENDİRME VAR

Çok keyfi sızdırmalarla olayın yönlendirmelere gidildiğine dair endişelerim var. Yasak telefon dinlemeler, gece yarısı apar topar aydınların gözaltına alınması bunlar yanlış şeyler.

O HAHAMI NEDEN VERMEDİK?.

Tutarsız ve kendini mesih ilan eden bir adamın konuşmalarını verirsek Ergenekon'u sulandırmış oluruz diye düşündüm Ama 4 gün sonra başka gazetelere çıktı. İddianame açıklanınca üzerine ideceğiz.

BAZI ARKADAŞLARDA KLİNİK TAKINTI OLDU

En etkili ve medya grupları daima hedeftir. Ben bir ölçüde normal karşılıyorum. Ama bazı arkadaşlarda klinik bir takıntı haline geldi. Bu çok tehlikeli bir süreç. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious