Ertuğrul Sağlam, Nobre için ne dedi?

Ertuğrul Sağlam, Nobre için ne dedi? .11604
  • Giriş : 07.09.2007 / 09:32:00

Çilekli Tesisleri'ndeki nikah törenine katılan Sağlam, dün Nobre ile bir kez daha görüştüklerini belirterek açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, FC Zürih maçından sonra süresiz kadro dışı bırakılan, ancak affedilmesinin ardından bugün takımla antrenmanlara başlayan Nobre'nin takımdan uzak kaldığı dönemlerin, hem kendisine, hem takıma zararlı olduğunu söyledi.

Beşiktaş Kulübü'nün basın sorumlusu Tuncay Yanık'ın, Çilekli Tesisleri'ndeki nikah törenine katılan Sağlam, burada medya mensuplarına yaptığı açıklamada, dün Nobre ile bir kez daha görüştüklerini belirterek, ''Nobre'nin takımdan ayrı kalacağı her günün, hem kendisine, hem takıma zararı olurdu. Nobre de yaptığımız görüşmede pişman ve üzgün olduğunu söyledi. Şu ana kadar yaşayabileceğimiz tüm sıkıntıları yaşadık. Daha fazlasını yaşarsak bizim için kötü olur'' dedi.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerini de değerlendiren Sağlam, şunları söyledi:

''Marsilya'yı gidip izledim. Fransız rakibimizi gözümüze kestirdik. Marsilya geçmişini aratıyor. Porto ise eski Porto değil. Grubumuzdaki diğer takım Liverpool ise bana göre dünyanın en iyi futbolunu oynayan ekiplerden biri. Marsilya'dan puan ya da puanlar alabiliriz. Gruptan çıkmaya sağlayacak yeterli puanı alacağız. 7 puan bizi gruptan çıkarmayabilir. O nedenle 8-9 puan almalıyız.''

''HENÜZ İSTEDİĞİMİZ DÜZEYDE DEĞİLİZ''

Ertuğrul Sağlam, takım olarak henüz istedikleri düzeyde olmadıklarını söyledi. Skor açısından istediklerini aldıklarını kaydeden Sağlam, ''Ağustos ayı bizim için test ayı olarak değerlendirilebilir. Artık rötuş zamanı. Yararlanacağımız oyuncuları netleştirdik. Ağustos ayı bizim için yoğun geçmişti. Şimdi lige verilen arayı değerlendirerek, iyi hazırlanmak istiyoruz'' diye konuştu.

Sağlam, Vestel Manisasporlu futbolcu Holosko ile kendi oyuncuları Diatta ve Higuain'in takasını hiçbir şekilde düşünmediğini vurgularken, takımda kimin oynayıp oynamayacağı konusundaki soruyu ise ''Takımda kim iyiyse o oynar. Her alınan yabancı futbolcu oynayacak diye bir şey yok. Geniş kadromuz var. Kimi uygun görürsek onu oynatıyoruz. Shevchenko, Nesta'yı alsak, onları gözümüzü kırpmadan oynatırız'' diye yanıtladı.

MARATON

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious