Ertuğrul Sağlam Avrupa rotasını çizdi

Ertuğrul Sağlam Avrupa rotasını çizdi.10403
  • Giriş : 23.10.2007 / 16:30:00
  • Güncelleme : 23.10.2007 / 16:36:32

Ertuğrul Sağlam yarın karşılaşacakları FC Liverpool'u yenerek, gruptan çıkma şansını sürdürmek istiyoruz dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Teknik Direktörü
Ertuğrul Sağlam, genç futbolcu Burak Yılmaz ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, yarın camia ve ülke açısından çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını vurgulayarak, ''Liverpool ile oynayacağımız 2 maç bizim gruptaki kaderimizi belirleyecek maçlar olacak. Yarınki maçtan alınacak 3 puan, gruptan çıkma iddiamızı bir sonraki maça taşıyacak ve şansımızın devam etmesini sağlayacak'' diye konuştu.

Tüm oyuncularının bu maçın önemini idrak etmiş durumda olduğunu ifade eden Sağlam, şunları söyledi: ''Son dönemde sahaya yansıttığımız Futbol anlayışının, yarın da taraftarımızın desteği ile süreceğini düşünüyorum. Liverpool karşısında iyi bir futbol, iyi bir mücadele ve iyi bir sonuçla hem taraftarımızı mutlu edeceğiz, hem de ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı dönemde vatandaşlarımıza, ülkemiz insanlarına, onların moral motivasyonunu daha üst düzeye çıkarma açısından da katkı sağlayacak bir karşılaşma olacaktır diye de umut ediyorum''

''SAKİN OLMALIYIZ''

Ertuğrul Sağlam, yarınki maçta çok sakin olmaları gerektiğini belirterek, ''Futbolun her türlü sonuca açık olduğunu unutmadan, maçın 90 dakika olduğunu aklımızdan çıkarmadan, telaşla çabuk oyunu, hırsla siniri birbirine karıştırmadan, oyun disiplininden uzaklaşmadan, futbolun gereklerini sahada uygulayacak futbolcularımızın bu mutluluğu bize yaşatacaklarına inancım var'' şeklinde konuştu.

Son dönemde ekip olma ve ekip bilincini sahaya yansıtma yolunda çok güzel gelişmeler yaşadıklarını anlatan Sağlam, ''Geçtiğimiz dönemlerde, çok yetenekli oyuncularımızın, bu bireysel yeteneklerini takım oyunuyla birleştirmeleri konusunda sıkıntımız vardı. Ama son maçlarda bu kardeşlerimizin, yeteneklerini takımın faydasına kullanma çabaları ve arzuları bizi gelecek için umutlandırıyor'' dedi.

Sağlam, takımda İbrahim Akın'ın dışında sakat futbolcu bulunmadığını, Rüştü, Hakan, Serdar Özkan ve Serdar Kurtuluş'un ufak sıkıntıları olduğunu, ancak bunun da maça yansımayacağını kaydederek, geniş bir kadro içerisinde 11'i oluşturma sıkıntısı yaşayacaklarını, bunun da mutluluk verici olduğunu ifade etti.

''OFANSİF ANLAYIŞLA MÜCADELE EDECEĞİZ''

Liverpool karşısında amaçlarının kazanmak olduğunu ve ofansif anlayışla mücadele edeceklerini dile getiren Sağlam, şöyle devam etti: ''Amacımız kazanmak olacak ve ofansif bir anlayışla sahada mücadele vereceğiz. Liverpool gibi üst düzey takımlarla mücadele ederken, gol ararken rakibin çok etkili oyuncularını unutmadan defansif önlemleri de almalıyız. Kazanmamız gereken bir maç ve dikkatli olmalıyız. Son haftalardaki bireysel hataların yarın tekrar edilmeyeceğine inanıyorum.''

''TARAFTARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR''

Taraftarlara da seslenen Ertuğrul Sağlam, şöyle konuştu: ''Taraftara çok büyük görev düşüyor. Önceki 2 karşılaşmada atılamayan gollerin ve alınamayan puanların bu kez alınmasını istiyorlar. Unutmasınlar maç 90 dakika. Her şartta takımlarını 90 dakika boyuncu desteklemelerini istiyoruz. Zaten bugüne kadar destek konusunda üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiler. İnşallah güzel bir karşılaşma oynarız, hem ülkemizin hem camiamızın güzel bir sonuca ihtiyacı var.
''ÖNÜMÜZDEKİ 2 MAÇTA EN AZ 3 PUAN ALMALIYIZ''

''Umudumuz matematiksel olarak sürdüğü sürece mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz''diyen Sağlam, ''Gruptaki en favori takımlardan Liverpool'un diğer takımlardan geri kalması puan barajını biraz daha yukarıya çıkardı. Umudumuzu devam ettirmek için önümüzdeki 2 maçta en az 3 veya üstü puanları almak zorundayız'' dedi.

Liverpool'un 1 puanda kalmasının işlerine yarayacağını belirten Sağlam, ''Liverpool kontra atağa çok iyi çıkabilen bir ekip. Sadece bizim kazanmak zorunda olduğumuz bir maçı oynamak zor olurdu. Yarın onlar da kazanmak isteyecek ve bu anlayışla sahaya çıkacak. Bu durumun bizim işimize yarayacağını düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

-MARSİLYA YENİYORSA ...''

Sağlam, Liverpool'un çok iyi bir ekip olduğunu kaydederken, ''Marsilya, Liverpool'u kendi sahasında yenebiliyorsa biz de taraftarımızın oluşturacağı atmosferle burada yenebiliriz. Onların da zaafları var, sıkıntı çektikleri bölgeler var'' dedi.

Liverpool karşısında 1 puan almaları durumunda gruptaki şanslarının azalıp azalmayacağı sorusuna Sağlam, ''1 puan olursa geride 9 puan kalır ki umutlarımız devam eder ama kendi sahamızdaki avantajı yitiririz'' cevabını verdi.

TERÖRE TEPKİLER

Ertuğrul Sağlam, yarın Beşiktaş taraftarlarının Liverpool maçı öncesi terör olaylarını protesto edeceklerinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu: ''Bugüne kadar ülkemiz, devletimiz, hükümetimiz, vatandaşlarımız çok ölçülü ve kendine yakışan bir tepkiyi ortaya koydu. Taraftarımız da yine Beşiktaş taraftarına yakışan bir şekilde, ülkemizi ve kulübümüzü de sıkıntıya sokmadan tepkilerini bütün herkese duyuracaklardır. Bu tepkiyi verirken, uluslararası arenada ülkemizi temsil eden takımımız da alacağı sonuçla, onların vereceği tepkinin uluslararası arenada biraz daha etkili olabilmesi için, sonuçla pekiştirebilmenin sorumluluğunu taşıyacaklardır.''

BURAK: ''İSTEDİĞİMİZ SONUCU ALACAĞIZ''

Siyah-beyazlıların genç oyuncusu Burak Yılmaz da Liverpool'un defansif ve ofansif olarak iyi bir ekip olduğunu belirterek, ''Ama biz de her takıma gol atabilecek bir ekibiz. Çok iyi futbolculara sahibiz. Yarın birlik olup, kenetlenip istediğimiz sonucu kesinlikle alacağımızı düşünüyorum'' dedi.

''Hocam görev verirse yarın ilk Şampiyonlar Ligi maçıma çıkacağım'' diyen Burak, rakip takımın golcü futbolcusu Torres ile ilgili bir soruya, ''Torres izlediğim ve beğendiğim bir futbolcu. Torres'e değil ama Liverpool'a karşı oynamanın beni çok motive edeceğini düşünüyorum. Kesinlikle yarın başarılı olacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

''LIVERPOOL'U YENMEK, AZ DA OLSA ACIMIZI HAFİFLETİR''

Ülke olarak zor ve sıkıntılı bir dönemden geçtiklerini ifade eden Burak, ''Zor ve sıkıntılı dönemde, yaraları biraz daha hafifletmek adına spor müsabakalarının belki de az da olsa derman olacağını düşünüyorum. Belki onları yenmek biraz da olsa acımızı hafifletir. Ülkemizin yaşadığı acıyı biz de yaşıyoruz. Bu durum bizi kazanmak için biraz daha motive ediyor. Bu bizim maça biraz daha sarılmamızı sağlayacaktır'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious