Ertuğrul Sağlam destek bekliyor

Ertuğrul Sağlam destek bekliyor.9748
  • Giriş : 04.08.2008 / 16:47:00

Ertuğrul Sağlam, yeni sezonda siyah-beyazlı taraftarlardan destek beklediğini ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni sezon hazırlıkları için Avusturya'da yaptıkları çalışmalardan olumlu sonuç aldıklarını belirterek, ''Takıma ekip ruhunu aşıladık ve iyi bir takım olma yolunda büyük mesafe katettik'' dedi.

Yeni sezona hazırlık amacıyla Avusturya'da yaptıkları çalışmaların ve hazırlık maçlarının çok yararlı olduğunu ifade eden Sağlam, ''İnşallah bu çalışmalarımızın karşılığını alırız. Ne kadar iyi çalışırsan çalış saha sonuçları çok önemli. Taraftarlarımızdan da destek bekliyoruz'' diye konuştu.

Avusturya'da oynadıkları hazırlık maçlarıyla Beşiktaş için uygulayacağı oyun sistemini de belirlediğini anlatan teknik direktör Sağlam, hazırlık maçlarında olduğu gibi lig maçlarında da çift liberolu bir sistem uygulayacaklarını söyledi.

Takıma alınacak veya satılacak oyuncular konusunda yönetimle aralarında sorunlar olduğu şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını anlatan Sağlam, Beşiktaş'a gelecek ya da gidecek oyuncudan kesinlikle haberinin olacağını, bunun aksini söyleyenlerin yanlış düşündüklerini belirtti.

-''TAKIMDA KİMSENİN YENİ GARANTİ DEĞİL''

İyi bir oyuncuda öncelikle ''sağlam bir karakter aradığını'' belirten Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, ''İstediği oyuncunun önce karakterine baktığını'' söyledi.

Takımda hiçbir oyuncunun yerinin garanti olmadığına işaret eden Sağlam, ''vereceği kararlara futbolcuların saygı duymasını beklediğini'' kaydetti.

Avusturya'daki yeni sezona hazırlık çalışmalarının çok verimli olduğunu vurgulayan Sağlam, futbolcuların da istekle ve zevkle çalıştıklarını belirtti.

-''KAMPTAKİ KAVGA FUTBOLCULARI BİRBİRİNE YAKINLAŞTIRDI''-

Yeni sezon hazırlıklarının ilk etabında kavga ettikleri için kadro dışı kalan kaptan İbrahim Toraman ile ikinci kaptan İbrahim Üzülmez olayına ilişkin ''fazla konuşmak istemediğini'' belirten Sağlam, ''Kavga olayının belki bize katkısı da oldu. Futbolcuları daha fazla arkadaşlık içine itti. Diğer arkadaşlar da olsaydı daha da güzel olurdu tabi'' diye konuştu.

-ZAPOTOCNY ANTRENMANDA SAKATLANDI -
Siyah beyazlı ekip Kocaelispor ile oynadığı dünkü hazırlık maçının ardından bugün sabah bir antrenman yaptı.

Kocaelispor karşısında forma giyen oyuncular antrenmanda düz koşu yaparken diğer futbolcular yarı sahada kontrollü pas çalışmasının ardından çift kale maçla çalışmayı noktaladılar.

Çift kale maç sırasında sağ ayak bileği burkulan Zapotocny antrenmanı yarım bırakarak sahadan ayrıldı.

Sakatlıkları devam eden Holosko, Nobre, Cisse ve Sivok ise bugünkü antrenmana katılmadılar.

Kulüp doktoru Ayhan Optur, Sivok'un sol kasık kaslarında ödem saptandığını belirterek ''Sivok'un durumunun İstanbul'da yapılacak sağlık kontrolünden sonra netlik kazanacağını'' söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabını yarın tamamlaması planlanan Beşiktaş, sabah yapacağı antrenmanın ardından kara yoluyla Viyana'ya geçecek. Siyah beyazlı kafile 5 Ağustos Salı günü akşam saatlerinde Türk Hava Yollarının tarifeli seferiyle de Viyana'dan İstanbul'a hareket edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*