Ertuğrul Sağlam hak verdi!

Ertuğrul Sağlam hak verdi!.11604
  • Giriş : 31.10.2007 / 20:42:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Çaykur Rizespor karşısında iyi mücadele edemediklerini, rakiplerinin ise iyi oynayarak galibiyeti hak ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlam, 2-1 kaybettikleri maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, son 2 sezondur kazandıkları Fortis Türkiye Kupası'na iyi bir başlangıç yapmak istediklerini ifade ederek, "Bugüne kadar kadroda kullanamadığımız arkadaşlarımızın da bizimle beraber olduğunu görebilmek için güzel bir gündü. Gönül isterdi ki iyi Futbol ve iyi sonuç alalım, ama bunu başaramadık. Rakibimiz Futbol adına iyi şeyler yaptı ve galibiyeti hak etti" dedi.

İlk 10 dakikada ortaya koydukları futbolu daha sonra devam ettiremediklerinden yakınan Sağlam, şunları söyledi:

"Bizim açımızdan iyi bir karşılaşma olmadı. Fenerbahçe maçı öncesi taraftarlarımıza galibiyet armağan etme fırsatını da kaçırdık. Günü yaşayıp, gerekli dersleri çıkarıp, bundan sonrasında hataları tekrarlamamak istiyoruz. Artık, bizim için önemli olan Fenerbahçe maçını düşünmeliyiz. Kupada oynayacağımız 3 maç var ve bu sonucu telafi edebiliriz."

Ertuğrul Sağlam, sakatlığı nedeniyle bugün kadroya alınmayan İbrahim Toraman'ın, Fenerbahçe derbisinde oynayıp oynamayacağı sorusuna, "İbrahim Toraman'ın dizinde sakatlığı var. Şu anda durumu iyi. Yarın tekrar gözlemleyeceğiz. Cumartesi günü inşallah oynar" diye yanıt verdi.

Fenerbahçe derbisinin ertelenmemesi konusunda Futbol Federasyonu'nun verdiği karara saygı duyduğunu anlatan Sağlam, erteleme konusunda herhangi bir resmi başvurularının olmadığını söyledi. Sağlam, "Sadece fikir olarak ortaya atıldı. Baktık ki bu isteğimizden Türk futbolu yara alacak, biz de resmi bir başvuru yapmadık. Böyle bir şeyi istemek suçmuş gibi fırtınalar kopardılar. Bu çok doğal bir istekti. Federasyon kabul etmedi. Saygı duyuyoruz, çıkıp oynayacağız. O maçı da kazanıp, Liverpool'a moralli gitmek istiyoruz" dedi.

Bu arada, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç, maç sonrası basın toplantısına katılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious