Ertuğrul Sağlam herkese teşekkür etti

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

UEFA'dan elenen Kayserispor'un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam herkese teşekkür etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Az Alkmaar turu geçmenin sevincini yaşarken Kayserispor üzüldü. Ertuğrul Sağlam kazanılan başarılarda emeği geçenlere teşekkür etti. Turu atlamanın sevincini yaşayan Az Alkmaar takımının teknik direktörü Luis Van Gaal Kayserispor'a övgüler yağdırdı.
Az Alkmar Teknik Direktörü Van Gaal, iyi bir maç oynandığını belirterek şunları söyledi; "Öncelikle Kayserispor'un yüksek şekilde mücadelesi bekliyorduk. Özellikle uzun toplarla mücadele etmişlerdi. Biz gerçi birebir mücadele etmeyi sürdürmek istiyorduk. Kayserisporun ilk yarıyı 1-0 önde kapatmasına rağmen biz ikinci yarıda iyi bir mücadele ortaya koyduk ve skoru eşitledik. Mehmet güzel bir oyun sergilerken, Gökhan şık bir gol attı. Özellikle bizim top kaybetmemiz vardı. Ayrıca golde de iki defans oyuncumuzun hatası vardı. Bu maçlarda olan şeyler. Özellikle orta saha güçlü idi. Orta sahayı ikinci yarı daraltmadık. Haklı bir şekilde de turu geçtiğimize inanıyoruz."

ERTUĞRUL SAĞLAM: NET GOL POZİSYONLARI YAKALADIK, DEĞERLENDİRMİŞ OLSAYDIK İYİ OLACAKTI

"Kendi sahamızda kazanıp turu atlamak istedik. Öne geçtik, net gol pozisyonları da yakaladık. Onları değerlendirmiş olsaydık daha iyi olacaktı." diyen Ertuğrul sağlam, maçı şöyle değerlendirdi; "Avrupa'da 8 maçımızı oynadık. Sadece 8 maçta bir mağlubiyetimiz var. Dolaysıyla ekip olarak takım olarak elimizden gelen mücadeleyi yaptık. Gruplara kalıp büyük mutluluk yaşamak isterdik. Ama bu mutluluğu yaşatan futbolcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeniden Türkiye Kupası ve ligdeki maçlarımıza ağırlık vereceğiz. Yeniden UEFA Kupası'nda mücadele vereceğiz. Ben alnımızın akıyla çıktığımızı düşünüyor ve futbolcu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Az Alkmaar çok iyi bir takımdı. Bu turu geçebilirdik ama olmadı. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü maç sonrasında bize iyi bir destek verdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hollanda'daki maçta rakibin ev sahibi olmasına has bazı kararları vardı. Ama buradaki hakem çokta kötü bir hakem değildi. Deplasmandaki bir maç için iyi bir hakem. Keşke bizim orada oynadığımız maçta da böyle bir hakem olsaydı. 14 günde 5'inci maçımızı oynadık, tabii rakip de 5 kişi yeni kadrodaydı rakipte. Biz de daha diri ve dinç futbolcularımız olabilirdi. Ama olmadı. Maçın son dakikalarında yorgunluk vardı. Karşımızda ayağa top oynayan ve iyi defans yapan takım vardı. Aslında iyi bir mücadele vardı. Tabi belki tur atlar mıydık bunu düşünüp değerlendirmeliyiz. Ama geçen yıla göre daha geniş bir kadromuz var gibi görünse de, yine pazar maçları dışında hafta için maç oynayan futbolcularımız yoktu. Tabi futbolcularım çaba gösterdi. İyi niyetli mücadele ettiler. Kendilerine teşekkür ederim. Çok da somut bir hedef göstermedik. Biz mütavazi bir takımımız. Bizim kendi ayarımızdaki takım futbolcularıyla değerlendirirsek bizim daha az parayla alınan futbolcularımız var. Onların futbolcuları bizim futbolcularımızın iki katı değerindeki transferi yapılanlar. Biz mütevazı bir yapı içinde devam ettirdik. Tabi biraz daha fazla mütevazi yapımıza rağmen biraz daha özveri olsaydı tabi sonuca ulaşırdık. Bu takım daha fazla ilgi ve desteği hak etmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious