Ertuğrul Sağlam istifa edebilir!

Ertuğrul Sağlam istifa edebilir!.12863
  • Giriş : 06.11.2007 / 13:20:00

Beşiktaş, Sivas maçına PAF takımla çıkarsa Ertuğrul Sağlam görevi bırakmayı düşünüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genç teknik adamın, Beşiktaş’ın Sivas maçına PAF takımla çıkması halinde buna tepki gösterip, görevini bırakacağı öne sürüldü. Ertuğrul Sağlam da derbiden sonraki tutumu ile akıllarda soru işaretleri bıraktı .

İsmet Arzuman’ın Fenerbahçe derbisinde Bobo ile Gökhan Gönül’ün mücadelesine faul çalıp, Higuain’in attığı golü iptal etmesi üzerine Beşiktaş yönetiminin Sivas maçına PAF takımla çıkacağını açıklaması, Türkiye’de gündemin birinci maddesine oturduğu gibi İngiltere’de de yankı buldu. Ancak beklenmedik bu yankı sonrası İngiliz basınında çok ilginç iddialar ortaya atıldı. İngiliz gazeteciler, Ertuğrul Sağlam’ın istifanın eşiğine geldiğini öne sürdü.

SİVAS HAKKINDA KONUŞMUYOR

İNGİLİZ gazetecilerin istifa edebileceğini öne sürdüğü Ertuğrul Sağlam, derbiden sonra Beşiktaşlı yöneticiler zehir zemberek açıklamalar yaparken hakem hakkında suskun kalmıştı. Sağlam, dün Beşiktaş kafilesi İngiltere’ye giderken kendisine yöneltilen “Sivasspor maçına PAF takımıyla çıkmak sizi zorlayacak mı?” şeklindeki bir soru üzerine de “O beni ilgilendirmiyor, o konuyla ilgili konuşmak istemiyorum. Sivasspor maçını düşünmek için Liverpool maçından sonra zamanımız olacak. Şu anda Liverpool maçına konsantre olduk” diyerek İngiliz gazetecileri haklı çıkartabilecek sinyaller verdi.

15 GÜN ÖNCE YENDİK YİNE YENERİZ

BU arada Ertuğrul Sağlam dün düzenlediği basın toplantısında umutlarını kalan 2 maça taşımak için Liverpool maçından iyi sonuçla ayrılmaları gerektiğini söyledi. Genç çalıştırıcı “15 gün önce Liverpool’a karşı nasıl oynanacağını, nasıl kazanılacağını bizim çocuklarımız çok iyi gösterdi. 15 gün önce yaptığımızı tekrarlamak isteyeceğiz. Liverpool karşısında sadece savunarak, 90 dakikanın bitmeyeceğini iyi biliyoruz. Sıkıntılı bir dönem geçirdiğimiz bu dönemde camiamıza moral vereceğiz” ifadesini kullandı.


Beşiktaş’tan istediğin futbolcu var mı?

Rafael Benitez, yazarımız Gülengül Altınsay’a, “Beşiktaş’ta beğendiğim ve kendi takımımda oynamasını isteyeceğim futbolcu var mı derseniz, bence bu gece hepsi Liverpool için oynasın” dedi.

BENİTEZ: Seyirci müthişti

Liverpool Teknik Direktörü Rafael Benitez’le ilk karşılaşmamız 2004’te Beşiktaş’la oynadıkları UEFA maçları öncesinde Valencia’da olmuştu. Bu yüzden o günün Beşiktaş’ı ile bugünün Beşiktaş’ını karşılaştırmasını istedim. Benitez “Beşiktaş o zaman da iyi bir takımdı. Şimdi de iyi bir takım. Hızlı ve teknik oyuncuları var. Beşiktaş böyle giderse Avrupa’nın iyi takımları arasına girer” dedi. Benitez’i İstanbul’da en çok etkileyen şey taraftar olmuş. İşte “İstanbul’da seyircinin desteği müthişti. Bu kez aynı desteği biz kullanacağız” diyen Benitez’in Beşiktaş’la ilgili görüşleri: Blackburn maçında yakaladığımız pozisyonlardan birkaçını Beşiktaş’a karşı yakalayabilirsek Beşiktaş’ı yeneriz. İlk golü biz atsaydık İstanbul’da da farklı sonuç elde edebilirdik. O zaman da kazanmak için çıkmıştık sahaya yine aynı şeyi yapacağız.

Bir puan bize yeter
Liverpool’un defans oyuncularından Jamie Carragher, Nurettin Ercan’a, “Sahaya galibiyet için çıkacağız ama beraberlik de alsak bizim için dünyanın sonu olmaz” dedi. Carragher, “Delgado, Bobo gibi çok iyi futbolcuları var. Taraftarı Liverpool taraftarı kadar iyi. Rüştü’yü tanıyoruz. Hakan da ilk maçta çok iyi kurtarışlar yaptı” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious