Ertuğrul Sağlam'a tam destek

Ertuğrul Sağlam'a tam destek .10403
  • Giriş : 25.09.2007 / 14:45:00
  • Güncelleme : 25.09.2007 / 14:29:34

Ertuğrul Sağlam'a tam destekBeşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ertuğrul Kumcuoğlu, teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam'ın arkasında olduklarını ve onu kati suretle desteklediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ertuğrul Kumcuoğlu, sezon başında Beşiktaş'ın gerekli tedbirleri ve uygun transferleri yaparak 2007-2008 sezonuna şampiyonluk iddiasıyla girdiğini söyledi.

Beşiktaş'ın iyi bir takım olduğunu ifade eden Kumcuoğlu, Turkcell Süper Lig'de Kayserispor, Ankaraspor beraberlikleri ile Şampiyonlar Ligi'nde alınan Marsilya yenilgisinin ve son olarak ligde oynanan Denizlispor karşılaşmasında 2-0 geriye düşmelerinin abartılmaması gerektiğini kaydetti.

Beşiktaş'ın ligde puan kaybettiği haftalarda, şampiyonluk iddiasında olan takımların da puan kaybettiğini hatırlatan Kumcuoğlu, şöyle konuştu:
"Beşiktaş'ın son haftalarda çok ağır bir yükün altında mücadele ettiğini unutmayalım. Beşiktaş, 8 haftada 9 resmi maç yaptı. Kolay bir iş değil bu. Hem zihnen, hem bedenen, hem de psikolojik olarak zorlanıyor oyuncular. Şimdi olay biraz daha rayına oturmuş gibi gözüküyor."

ERTUĞRUL SAĞLAM'A TAM DESTEK

Ertuğrul Sağlam'ın, Türk sporunun en iyi yerli teknik direktörlerinden birisi ve A Milli Takım veya Avrupa takımlarından birini çalıştırabilecek kapasitede olduğunu vurgulayan Kumcuoğlu, “Ertuğrul hocanın arkasındayız. Onu kati suretle destekliyoruz” diye konuştu.

Son zamanlarda Türk futbolunun ciddi bir sıkıntı içerisinde olduğunu ve son yaptıkları Denizlispor karşılaşmasında yedek oyuncularla birlikte her iki takımda toplam 13 yabancı oyuncunun bulunduğunu gördüğünü dile getiren Kumcuoğlu, “Yerli oyunculara ve yerli teknik direktörlere, sadece Beşiktaş olarak değil, tüm Futbol camiası olarak ağırlık vermemiz gerekiyor. O bakımdan tercihimiz doğrudur” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious