Ertuğrul Sağlam'dan rakibe övgü

Ertuğrul Sağlam'dan rakibe övgü .11508
  • Giriş : 09.08.2007 / 09:40:00

Beşiktaş teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, bu sezon karşılarına Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turunda eledikleri Sheriff gibi mücadeleci bir takım çıkacağını sanmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlam, Sheriff'in futbolun doğrularını yapmaya çalışan ve 90 dakika mücadele eden bir ekip olduğunu belirterek, "sanırım sezon boyunca bu kadar koşan bir takımla oynamayız. Bu nedenle turu geçmek çok güzel" dedi.

İlk yarıda istediklerini yapamamalarının nedeninin yedi gün içinde üst düzey üçüncü maçlarına çıkmak olduğunu kaydeden Sağlam, "rakip dinlenirken biz Fenerbahçe ile derbi oynadık. Bunun da olumsuz etkilerini sahada hissettik" diye konuştu.

Bundan sonra da kendilerini zorlu bir maç trafiğinin beklediğini ifade eden Sağlam, "bundan sonraki dönemde, bugün kadroda yer vermediğimiz futbolcuları da oynatacağız. Böyle bir maç trafiğinde değişiklikler yapmak zorundayız" dedi.

Beşiktaş'ın Arjantinli futbolcusu Delgado, Sheriff Tiraspol karşısında özellikle ikinci yarıda ortaya koydukları performansla turu geçmeyi başardıklarını söyledi.

Delgado, üçüncü ön elemedeki rakipleri FC Zürih için, "Zürih bu takımdan daha iyi ama önemli olan rakip değil, bizim ortaya koyacağımız Futbol. İyi konsantre olursak Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalırız" dedi.

İbrahim Toraman, rakiplerinin ilk yarıda golü bulmak için üzerlerine geldiğini ancak buna izin vermediklerini kaydederek, "10 kişi kaldılar. Daha sonra bizim işimiz kolaylaştı. İkinci yarıda bulduğumuz gollerle turu geçtik, mutluyuz" diye konuştu.

Sheriff teknik direktörü Leonid Koutchouk, daha 27'nci dakikada 10 kişi kalmalarının oyunlarını etkilediğini ifade etti:

"Biz 10 kişi kaldıktan sonra teknik direktörleri devreye girdi. İkinci yarıda oyun tamamen değişti. Eğer 11 kişi kalsak sonuç farklı olabilirdi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious