Eruygur eşini bile tanımıyor

Eruygur eşini bile tanımıyor.9831
  • Giriş : 10.11.2008 / 09:54:00

Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un avukatı son sağlık durumunu anlattı: "Koruma görevlisi jandarmaları gardiyan sanıp korkuyor. Bazen eşini bile tanımıyor."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu Kocaeli F Tipi Cezaevi'nde ranzadan düşerek boynunu kıran ve uzun süre yoğun bakımda kalan emekli Orgeneral Şener Eruygur ciddi sağlık sorunları yaşıyor.

Eruygur'un Avukatı Filiz Esen VATAN'a yaptığı açıklamada “Şener Paşa'nın bilinci gelip gidiyor. Hatta çocuk gibi davrandığını söyleyebiliriz. Bazen eşini bile tanımakta güçlük çekiyor” dedi. Eruygur'un sağ tarafına daha önce felç indiğini söyleyen Avukat Esen, “Yıllardır avukatlığını yapmama rağmen, beni bir aile dostunun kızı olarak kabul ediyor. Ancak iki kişi kollarına girerek yürüyebiliyor. Kapıda kendisini korumakla görevli olan jandarma görevlilerini gardiyan zannediyor. Ve onlardan çok korkuyor” dedi.
“Yaşaması bile mucize”

Eruygur'un Haydarpaşa GATA'da tedavisinin sürdüğünü anlatan Esen “Kendisine gelmesini bekliyoruz. Doktorları bu aşamada kesin bir şey söyleyemiyorlar. Böyle bir boyun kırığından sonra yaşaması bile mucize. Büyük bir travma geçirdi ve uzun süre yoğun bakımda kaldı. Kendisine gelmesini bekliyoruz. Kendisine geldikten sonra, geçirdiği kazayla ilgili gereken hukuki başvuruları yapacağız” dedi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*