Eruygur tamamen uyandırıldı

Eruygur tamamen uyandırıldı.9831
  • Giriş : 25.09.2008 / 11:08:00

Emekli Org. Şener Eruygur, önceki gün geçirdiği başarılı ameliyatın ardından bugün tamamen uyandırıldı. Eruygur, eşine baktı ama tanıyıp tanımadığı anlaşılamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, emekli Orgeneral Şener Eruygur'un, önceki gün geçirdiği başarılı ameliyatın ardından bugün tamamen uyandırıldığını söyledi.

Prof. Dr. Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 17 Eylülden beri hastanede tedavi gören Şener Eruygur'un, önceki gün başarılı bir beyin ameliyatı geçirdiğini anımsattı.

Eruygur'un ameliyatın ardından geceyi iyi geçirdiğini belirten Prof. Dr. Mutlu, şunları kaydetti:

''Hasta tamamen uyandırıldı. Çevreyi algılayabildiğini söyleyebiliriz. Eşi Mukaddes hanım yanına geldi, görüştü. Eşi, 'ben buradayım' dedi. Sesini duyabiliyor. Eşi, 'elimi sık' dediği zaman harekette bulunmaya çalışıyor.

Şu an konuşması mümkün değil, boğazında tüp var. Birkaç gün daha yoğun bakımda duracak, genel durumu izlenecek. Akciğerlerindeki problem yavaş yavaş gideriliyor. Normale yakın duruma geliyor.''

Prof. Dr. Mutlu, Eruygur'un şu an için başka bir hastaneye sevkinin söz konusu olmadığını, hastanın Ramazan Bayramı'nı da hastanelerinde geçirebileceğini bildirdi.

Bu arada, Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur, AA muhabirine, önceki gün ameliyatın ardından narkozlu haldeyken eşiyle göz göze geldiğini ifade ederek, ''Bana baktı ama farkında oldu mu bilmiyorum?'' dedi.

Tahliye edilmesine pek sevinemediğini dile getiren Mukaddes Eruygur, ''Ne söyleyebilirim ki yoğun bakımdaki bir hastanın tahliyesi sorulur mu?'' diye konuştu.

Mukaddes Eruygur, eşinin başka bir hastaneye sevkini şimdilik düşünmediklerini, hastaneden memnun olduklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*