Eruygur'a sorulan soru şok etti

Eruygur'a sorulan soru şok etti.9831
  • Giriş : 01.05.2009 / 12:50:00
  • Güncelleme : 01.05.2009 / 11:49:09

Ergenekon sanığı Şener Eruygur, Yaşar Büyükanıt'la ilgili yaptığı dehşet faaliyetlerle ilgili soruda şoka girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon ikinci iddianamesine ait ek klasörlerde emekli Orgeneral Şener Eruygur'a emniyette sorulan sorular da yer aldı.

Eruygur'a sorulan en ilginç soru ise, “Genelkurmay Başkanımız Sayın Yaşar Büyükanıt'ı zehirleme planlarını niçin yaptınız?” oldu. Eruygur bu soru karşısında susma hakkını kullandı.

Eruygur'a İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorulan soru şöyle: “Özden Örnek'in Filiz isimli bayanla sizin bir şeyler karıştırdığınızı söylediği, hatta Yaşar Büyükanıt'ı zehirlemeye kadar varan planlar hazırladığınızı, internet ortamında Yaşar Büyükanıt'ın 3 villa sahibi olduğu, İmar Bankası'ndan para çektiği, Sevil isimli bir şahıs ile beraber asker işi yaptıkları gibi konularda haberler çıktığı ve bu haberlerin sizin tarafınızdan yaptırıldığı şeklinde ellerinde tespitler olduğu anlaşılmıştır. “Genelkurmay Başkanımız Sayın Yaşar Büyükanıt'ı zehirleme planlarını niçin yaptınız? Genelkurmay Başkanımız Sayın Yaşar Büyükanıt hakkında internette çıkan haberleri servis yapma amacınız neydi? Açıklayınız.”

NELER YAZILMAMIŞTI Kİ

Büyükanıt'la ilgili Genelkurmay Başkanı olmadan önce internet ortamında çeşitli siteler açılmış, Büyükanıt'ın kendi ve eşiyle ilgili sağlık raporları, reçeteleri, aile bilgileri, kökenleri dahil inanılmaz yayınlar yapılmıştı. Bu yayınlarda kullanılan belgelerin tamamı Org. Eruygur'dan çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*