Eruygur'un avukatı: Olması gerekendi

Eruygur'un avukatı: Olması gerekendi.9831
  • Giriş : 21.09.2008 / 22:30:00
  • Güncelleme : 21.09.2008 / 22:30:57

Eruygur'un Avukatı Arslan, tahliye kararıyla ilgili 'Olması gerekendi, bizim de beklediğimiz bir sonuçtu' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Avukatı Kazım Arslan, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin Eruygur için verdiği tahliye kararıyla ilgili ''Olması gerekendi, bizim de beklediğimiz bir sonuçtu'' dedi.

Kazım Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanarak Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevine konulan ve burada düşerek geçirdiği beyin kanaması sonucu hastanede tedavi altına alınan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un tutuklanması için kendilerine göre bir sebep olmadığını iddia etti.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği tahliye kararı için ''Olması gerekendi bizim de beklediğimiz bir sonuçtu'' diyen Arslan, her ay mahkemeye tahliye talebinde bulunduklarını kaydetti.

Arslan, şöyle konuştu:

''Tutuklanması için bize göre sebep de yoktu ama buna rağmen tutuklama kararı verilmişti. Tahliye kararı verilmesiyle de en azından bir nebze olsun teselli bulduk. İnşallah gelecekte beraatla sonuçlanacak kararları bekliyoruz. Sağlık durumu ciddiyetini koruyor, ama iyileşmeye doğru göstergeler var. Bekliyoruz, inşallah o da iyileşecek ve aramıza katılacak.''

-''10 GÜN FAZLA HAREKET ETTİRİLMEMESİ GEREKİYOR''-

ADD Kocaeli Şubesi Başkanı Bozkurt Uslu ise tahliye kararıyla ilgili buruk bir sevinç yaşadıklarını belirterek, ''Bizim için önemli olan sağlığına kavuşmasıdır. İlk fırsatta onuru ve itibarının iade edilmesini bekliyoruz'' diye konuştu.

Eruygur'un başka bir hastaneye sevki konusunu da değerlendiren Uslu, hastanın şimdilik mecburen Koacaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde kalacağını belirterek, ''Çünkü boyun kemiğindeki kırıklar nedeniyle 10 gün fazla hareket ettirilmemesi gerekiyor. Eruygur'un başka hastaneye sevkine öncelikle ailesi karar verecek. Bizim için önemli olan iyi olması, sağlığına bir an önce kavuşması ve başımızda olmasıdır'' şeklinde konuştu.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanarak Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevine konulan ve burada geçirdiği beyin kanaması sonucu hastanede tedavi altına alınan emekli Orgeneral ve Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Şener Eruygur'un tahliyesine karar vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*