Eruygur'un doktorundan GATAkulli iddiası

Eruygur'un doktorundan GATAkulli iddiası.13569
  • Giriş : 29.04.2009 / 14:15:00

Eruygur'u GATA'da muayene eden doktordan şok bir iddia! Doktor Demircan, Eruygur'un GATA'ya yatırılışını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon terör örgütü üst düzey yöneticisi' iddiasıyla hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen emekli Orgeneral Şener Eruygur'un GATA'daki tedavisiyle ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Eruygur'u GATA'da tedavi eden ve Eruygur'un eşi Muzaffer Eruygur ile konuşmaları internete düşen Tabip Albay Nusret Demircan'ın, Ergenekon savcılarına verdiği ifade de ek klasörlerde yer aldı. Demircan, "Hastanın GATA'ya sevkini gerektirecek bir husus olmadığını tespit ettik. Hasta sahiplerinin talebi üzerine Şener Eruygur'un GATA'ya naklini sağladık'' dedi.

Kandıra F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulan Şener Eruygur, burada Hurşit Tolon ile birlikte kaldığı hücrenin merdivenlerinden düşerek başını çarpmış ve ''beyin kanaması'' geçirdiği iddiasıyla Kocaeli Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına laınmıştı. Bir süre burda kalan Eruygur daha sonra GATA'ya sevk edilmişti. Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur ile yaptığı 'Hastanızı taburcu edebiliriz. Ancak yeniden tutuklanır endişesiyle taburcu işlemlerini iptal ettik' dediği konuşmanın kamuoyunda yer alması üzerine savcılar, Demircan ile Mukaddes Eruygur'un ifadesine başvurmuştu. Ergenekon soruşturmasının delil klasörlerinde, Eruygur'u GATA'da tedavi eden Tabip Albay Nusret Demircan'ın ifadesinde ilginç detaylar göze çarptı.

İYİLEŞİYORDU AMA İSTEMEDİ

23 Şubat 2009 günü ifadesi alınan Demircan, Eruygur'u Kocaeli Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görürken kontrol ettiğini söyledi. ''Üniveriste hastanesi başhekimi Şener Eruygur'un tedavisiyle ilgili bizden yardım istedi. Bunun üzerine ekibim ile gittim'' diyen Demircan şunları anlattı: 'Hastanın orada tedavisinin daha iyi olacağını söyledik. Tüm müdahalelerin hastane tarafından yapıldığını söyledik. Bu hali ile hastanın hastanemize sevkini gerektirecek bir husus olmadığını söyledim. 3-4 hafta sonra tekrar ziyarete gittik. Hasta ilk gördüğümüzden daha iyiydi. Ancak hasta sahiplerinin talebi üzerine Şener Eruygur'un GATA'ya naklini sağladık.''

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*