Eruygur'un durumu ciddiyetini koruyor

Eruygur'un durumu ciddiyetini koruyor.9831
  • Giriş : 19.09.2008 / 10:32:00

Emekli Org. Şener Eruygur'un sağlık durumunda dünküne göre bir değişiklik yok. Tansiyon, kan şekeri ve kalp değerleri normal, ancak ciddiyetini koruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, emekli Orgeneral Şener Eruygur'un sağlık durumunda dünküne göre bir değişiklik olmadığını, tansiyon, kan şekeri ve kalp değerlerinin normal olduğunu, ancak ciddiyetini koruduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eruygur'un yoğun bakım ünitesinde uyutulduğunu ve yaşamsal değerlerinin sürekli takip edildiğini söyledi. Mutlu, şunları söyledi:

''Böyle durumlarda ilk üç gün önemlidir. 48 saati geçtik. Şimdi uyandırma denemeleri yapacağız, ancak tam olarak ne zaman uyandıracağımıza henüz karar vermedik. Tansiyon, kan şekeri ve kalp değerleri normal, ancak durumu ciddiyetle devam ediyor. Beyin kanamasının devam edip etmediğini ancak filmle belirleyebiliriz, bunun için hastanın öğleden sonra beyin filmi çekilecek.''

Eruygur'un başka bir hastaneye sevki konusuna da değinen Mutlu, bu konuda herhangi bir değişiklik olmadığını belirterek, ''Hastanın başka bir hastaneye sevkine gerek yok. Zaten sevki de tehlikeli'' diye konuştu.

Prof. Dr. Mutlu, yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Eruygur'un eşi ve kızının Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisi'ndeki odasında beklediğini de kaydetti.

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanarak Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne konulan emekli Orgeneral Şener Eruygur, hipertansiyon nedeniyle düşmesi sonucu KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Eruygur'un beyin kanaması geçirdiği, birinci boyun kemiğinde 4 parçalı kırık olduğu belirlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*