Eruygur'un durumu hala kritik

Eruygur'un durumu hala kritik.9831
  • Giriş : 26.09.2008 / 11:11:00

Yoğun bakımda tedavi gören emekli Orgeneral Şener Eruygur'un, dün gece tansiyonunun yükselmesi üzerine hafif uyutuldu, sabah tekrar uyandırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, emekli Orgeneral Şener Eruygur'un, dün gece tansiyonunun yükselmesi üzerine hafif uyutulduğunu, sabah tekrar uyandırıldığını bildirdi.

Prof. Dr. Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tansiyon sorunu bulunan Eruygur'un dün gece ''inatçı tansiyon'' olarak adlandırılan bir tansiyon yükselmesi yaşadığını belirtti.

Uyutulurken tansiyonunu ilaçlarla düşürdüklerini, uyandırıldığında ise böyle bir tansiyon yükselmesi beklediklerini ifade eden Mutlu, ''Hasta dün gece tansiyonunun yükselmesi üzerine hafif uyutuldu, sabah tekrar uyandırıldı. Hala yoğun bakımdadır ve kritik dönemi sürmektedir. Hasta yaşlı ve şeker hastası, bu gibi hastalarda her an akciğerlerde, bağırsaklarda vücudun çeşitli mekanizmalarında sorunlar çıkabilir'' dedi.

Prof. Dr. Mutlu, bazı yayın organlarında, dün uyandırılan emekli Orgeneral Eruygur'un, eşinin elini tuttuğu yönündeki haberleri de hatırlatarak, ''Böyle bir durum henüz söz konusu değildir. Eşi yanına gelip seslendiğinde eşinin uyarılarını hisseder gibi hareketlerde bulunuyor, tepkiyi algılamaya ve karşılık vermeye çalışıyor, parmaklarını tutmak ister gibi harekette bulunmaya çalışıyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*