Eruygur'un durumunda düzelme

Eruygur'un durumunda düzelme.9314
  • Giriş : 02.10.2008 / 14:42:00

17 Eylülden beri hastanede tedavi emekli Orgeneral Şener Eruygur'un şuuru düne göre biraz daha açıldı. Eruygur'un uyutulmadığı verilen komutları algılayabildiği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, emekli Orgeneral Şener Eruygur'un şuurunun düne göre biraz daha açıldığını, verilen komutları algılayabildiğini bildirdi.

Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17 Eylülden beri hastanede tedavi gören Şener Eruygur'un uyutulmadığını, durumunun düne oranla biraz daha iyi olduğunu söyledi.

Eruygur'un şuurunun dün yarı açık olduğunu anlatan Mutlu, şöyle dedi:

''Oksijen tedavisine devam ediyoruz. Nabız ve tansiyonu da normale dönmeye başladı. Komutlarımızı algılayabiliyor ve yanıt veriyor. Sol kol ve ayaklarını oynatabiliyor, ancak sağ kol ve ayakları tam olarak oynatamıyor. Ama yavaş yavaş iyiye gidiyor.''

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanarak Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevine konulan emekli Orgeneral Şener Eruygur, hipertansiyon nedeniyle düşmesi sonucu KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılmıştı.

Eruygur'un beyin kanaması geçirdiği, birinci boyun kemiğinde dört parçalı kırık olduğu belirlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*