Eruygur'un sağlık durumu iyi

Eruygur'un sağlık durumu iyi.11605
  • Giriş : 05.07.2008 / 08:24:00

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Kazım Arslan, emekli Orgeneral Şener Eruygur'un sağlık durumunun iyiye gittiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emekli Orgeneral Eruygur'un tedavisinin sürdürüldüğü Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen Arslan, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, Eruygur'un istirahate çekildiğini belirterek, ''Şu anda anormal bir durum yok. Sağlığı iyiye gidiyor. Sadece tansiyonla ilgili bir problemi vardı. Şu anda uykuda kendisi'' diye konuştu.

Doktorlardan aldığı bilgiye göre, telaş edilecek herhangi bir durum olmadığını söyleyen Arslan, ''Gayet iyi gidiyor. Büyük bir olasılıkla yarına (bugüne) kadar kontrolden geçirildikten sonra sorgulaması devam edecek'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Görüşmenize izin verildi mi?'' sorusu üzerine Arslan, görüşmesi için izin verildiğini, ancak uykuda olan Eruygur'u uyandırmak istemediğini söyledi.

Arslan, şöyle devam etti:

''Gece burada kalacağı, herhalde öğleye doğru bir normalleşmenin olacağı, tansiyon probleminin düzeleceği söyleniyor. Tansiyonunun şu anda 13 olduğu söylendi Zaten daha önce de tansiyon sorunu vardı. Tansiyon hapı da kullanıyordu. Tabii bu havanın gerilim ortamı içinde tansiyonu yükselmiş. Daha sağlıklı bir durumda ifadesi alınabilsin diye buraya gönderilmiş.''

Avukat Kazım Arslan, emekli Orgeneral Eruygur'un, hastanenin 4. katındaki Acil Dahiliye servisinde tedavisinin sürdürüldüğünü söyledi.

Bir gazetecinin, ''Tansiyonu ne zaman çıktı?'' şeklindeki sorusuna da Arslan, ''Savcılık sorgusundan önce'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious